Filtruj
× Filtry
Filtry
  • Status
Wyczyść Filtruj

Niestety nie znaleźliśmy produktów które szukasz. ×

Sprawdź kategorie w sklepie:

Reduktory tłuszczu - czym są i jak je stosować?

Reduktory tłuszczu, czyli inaczej spalacze tłuszczu lub fat burnery to suplementy diety, które mają na celu przyspieszać spalanie tkanki tłuszczowej, a tym samym proces obniżania masy ciała. Zawierają one substancje aktywne, które wspomagają proces trawienia, a dodatkowo zwiększają wydatki energetyczne organizmu podczas wysiłku. Dzięki temu wykonywanie tych samych ćwiczeń powoduje spalanie większej ilości kalorii, co w efekcie przyspiesza odchudzanie.

Spalacze tłuszczu dla sportowców - co zawierają?

Spalacze tłuszczu bazują na naturalnych substancjach przyspieszających redukcję masy ciała. Zawierają kofeinę, wyciąg z zielonej herbaty i guaranę, które pobudzają organizm i przyspieszają metabolizm, a czasem dodatkowo również ostre przyprawy, mające jeszcze bardziej spotęgować ten efekt. Częstym składnikiem spalaczy tłuszczu dla sportowców jest też wyciąg z pokrzywy lub mniszka lekarskiego, czyli tych ziół, które regulują gospodarkę wodną w organizmie i sprzyjają pozbywaniu się nadmiaru wody, powodującej kłopoty z utratą wagi. W niektórych spalaczach możemy znaleźć także ekstrakty z owoców cytrusowych, które z kolei łagodzą objawy hiperglikemii i stresu oksydacyjnego.

Czy spalacze tłuszczu są bezpieczne?

Wiele osób zastanawia się, czy suplementacja spalaczy tłuszczu nie ma negatywnego wpływu na organizm lub nie powoduje efektu jojo. Oczywiście są to obawy mocno na wyrost, bo tego typu suplementy zawierają naturalne i bezpieczne składniki, które nie powinny powodować żadnych skutków ubocznych, pod warunkiem odpowiedniego dawkowania. Należy jednak pamiętać, że spalacze tłuszczu zawsze powinny iść w parze ze zbilansowaną dietą i odpowiednim planem treningowym, a samo ich spożywanie nie przyniesie oczekiwanego efektu lub nawet może dać wynik odwrotny od zamierzonego. Spalacze są typem suplementu, którego nie można przyjmować stale, suplementacja powinna trwać w ich przypadku od 4 do 8 tygodni.

Spalacze tłuszczu - sklep internetowy 

Spalacze tłuszczu dla sportowców dostępne są w różnych formach - najczęściej jako tabletki lub koncentraty do rozpuszczania w wodzie. Należy brać je w dawkach zalecanych przez producenta, po posiłku lub bezpośrednio przed treningiem. Najczęściej zalecane jest przyjmowanie spalaczy kalorii dopiero w zaawansowanym stadium odchudzania, już gdy zbliżamy się do upragnionej wagi. Wtedy spalacze tłuszczu działają najefektywniej, pomagając osiągnąć oczekiwany wynik na etapie, na którym utrata masy normalnym trybem jest już mocno utrudniona, a motywacja zaczyna spadać. Można przyjmować je także wcześniej, jeśli mimo regularnych ćwiczeń i zdrowej diety nie możemy zrzucić zbędnych kilogramów. W takich wypadkach warto jednak skonsultować się z lekarzem i wykonać niezbędne badania, aby wykluczyć medyczne powody problemów z utratą wagi. 


Aby zakupić wysokiej jakości spalacze tłuszczu, odżywki białkowe, aminokwasy czy glutaminy nie musisz odwiedzać stacjonarnego sklepu z suplementami dla sportowców. Możesz oszczędzić swój czas, korzystając usług ze sklepu internetowego, któremu zaufały setki klientów. Zapraszamy do zakupów. 

czytaj dalej zwiń