Filtruj
× Filtry
Filtry
Wyczyść Filtruj

Okulary rowerowe i gogle

Nie ma nic przyjemniejszego niż przejażdżka rowerowa w piękny słoneczny dzień. Jednak poprawiające humor i dodające energii promienie słoneczne mogą być też uciążliwe oraz szkodliwe. Dlatego podczas jazdy jednośladem warto mieć ze sobą odpowiednie akcesoria rowerowe. Specjalne okulary kolarskie ochronią oczy przed promieniowaniem i pozwolą Ci lepiej widzieć. 

Jakie okulary na rower wybrać? Najważniejszym kryterium są dobre filtry UVA i UVB, wygoda oraz aerodynamiczny kształt. Takie okulary rowerowe z pewnością poprawią Twój komfort oraz efektywność podczas treningu czy rekreacji na dwóch kółkach. W zależności od potrzeb i preferencji możesz wybrać okulary fotochromowe na rower, których soczewki przyciemniają się wraz ze wzrostem natężenia światła lub okulary z wymiennymi szkłami na rower. Ich atutem jest przede wszystkim wszechstronność i ogromna funkcjonalność.

Świetnie sprawdzają się również okulary polaryzacyjne na rower, które dzięki swoim właściwościom niwelują odblaski światła, wpływając na poprawienie widzenia i redukcję zmęczenia oczu. W naszym asortymencie znajdziesz też modele z wkładkami korekcyjnymi dla osób z wadami wzroku oraz przydatne akcesoria do okularów.

Okulary na rower - szeroki asortyment

W ofercie sklepu dostępny jest szeroki wybór okularów rowerowych wyróżniających się precyzyjnym wykonaniem i wytrzymałością. Ergonomiczny kształt, w połączeniu z zastosowaniem wysokogatunkowych materiałów gwarantuje nie tylko komfortowe noszenie, ale również zachowanie pierwotnego wyglądu i właściwości przez długi czas. Oferujemy wyłącznie sprawdzone okulary na rower renomowanych marek, takich jak 100%, Tifosi, Rockbros, Alpina, Giro, Rogelli, UVEX, Arctia, Okbaby i innych. Dostępne są modele uniwersalne oraz przeznaczone dla kobiet, mężczyzn i dzieci.

Okulary rowerowe - komfort i bezpieczeństwo

Asortyment naszego sklepu obejmuje okulary rowerowe wykonane z lekkich, aczkolwiek bardzo wytrzymałych materiałów. W codziennym użytkowaniu oznacza to podwyższoną odporność na uszkodzenia mechaniczne, w tym zginanie, a także szkodliwe działanie promieniowania UV. Ponadto specjalnie zaprojektowana konstrukcja zapobiega parowaniu oraz gwarantuje wysoki komfort, nawet w przypadku wielogodzinnej jazdy. Okulary pełnią też funkcję ochronną oczu, zabezpieczając nie tylko przed wiatrem, ale również gałęziami, piaskiem, kamyczkami i innymi elementami.

Fotochromowe okulary rowerowe, czyli doskonała widoczność w każdych warunkach

Najważniejszą zaletą okularów rowerowych wyposażonych w soczewki fotochromowe jest możliwość błyskawicznego dopasowania przyciemnienia do aktualnie panujących warunków. Oznacza to, że mogą być bez przeszkód używane zarówno w słoneczne dni, jak i w nocy. Okulary na rower tego typu są niezwykle elastyczne, dzięki czemu idealnie dopasowują się do każdego rozmiaru i kształtu głowy. Ponadto ich waga jest tak niska, że już po kilku minutach przestajesz zauważać ich obecność.

Na szczególną uwagę zasługują okulary rowerowe, których soczewki zostały pokryte specjalną warstwą hydrofobową. Jej głównym zadaniem jest odpychanie wody, dzięki czemu nawet w trakcie rzęsistego deszczu okulary gwarantują doskonałą widoczność. Z kolei warstwa zapobiegająca parowaniu skutecznie niewieluje niepożądany efekt osadzania się pary na powierzchni szkieł.

Korekcyjne okulary rowerowe - doskonała widoczność w trakcie jazdy

W tej sekcji znajdziesz również okulary sportowe na rower wyposażone w specjalną ramkę lub wkładkę optyczną umożliwiającą szybki i przede wszystkim bezpieczny montaż szkieł korekcyjnych. To idealna propozycja dla wszystkich osób z wadą wzroku, które w trakcie jazdy na rowerze chcą zachować pełną kontrolę. Szeroki wybór modeli w różnych wariantach kolorystycznych sprawia, że z łatwością znajdziesz okulary spełniające Twoje oczekiwania. Dostępne są zarówno okulary korekcyjne na rower w wersji z polaryzacją oraz fotochromowe. Korekcyjne okulary zapewniają nie tylko wyższy komfort jazdy, ale przede wszystkim bezpieczeństwo.

Gogle na rower - bezpieczeństwo, komfort i widoczność w jednym

W tej sekcji dostępne są również gogle rowerowe zapewniające maksymalnie szeroki kąt widzenia oraz pełną ochronę oczu. Regulowany pasek pozwala na komfortowe dopasowanie do każdej wielkości i kształtu głowy. Oferujemy modele wyróżniające się wysoką wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne oraz możliwością wymiany soczewek.

Gogle na rower są dostępne w różnych wariantach kolorystycznych oraz z różną przepuszczalnością światła. Dzięki wielopunktowemu systemowi mocowania, soczewki są stabilnie osadzone w oprawie. Ma to szczególne znaczenie w trakcie jazdy po nierównej nawierzchni lub torze. Na szczególną uwagę zasługują modele z systemem anty-fog, który zapobiega gromadzeniu się pary wodnej na powierzchni soczewek. Ponadto oferujemy gogle wyposażone w kilkuwarstwową piankę, która błyskawicznie wchłania pot.

Rowerowe okulary polaryzacyjne - idealna widoczność w słoneczne dni

Poszczególne modele okularów polaryzacyjnych różnią się od siebie przede wszystkim kategorią, a co za tym idzie, ilością przepuszczanego światła. Kategoria 0 zatrzymuje od 80% do nawet 10% światła, z kolei kategoria 1 hamuje od 43% do 80%. W przypadku kategorii 3 mamy do czynienia z okularami, które zatrzymują od 8% do 18%, natomiast kategoria 4 od 3% do 8 % światła. Rowerowe okulary przeciwsłoneczne dostępne w naszej ofercie chronią zarówno przed promieniowaniem UVA, UVB oraz UVC. Dodatkowo niwelują powstawanie odblasków pojawiających się m.in. w szczególnie słoneczne dni. Okulary polaryzacyjne występują w wielu wariantach kolorystycznych. Ciekawą propozycję stanowią modele oferujące możliwość wymiany soczewek.

Wymienne szkła, czyli dostosuj okulary rowerowe do aktualnych warunków

Osobą podkategorię stanowią wymienne szkła, kompatybilne z wybranymi okularami rowerowymi. Dzięki nim możesz błyskawicznie wymienić soczewki na takie, które aktualnie sprawdzą się najlepiej. Pamiętaj, żeby przed wyborem konkretnego modelu sprawdzić czy szkła będą pasować do Twoich okularów. Oferujemy zarówno wymienne soczewki polaryzacyjne, jak i fotochromowe, a także lustrzane, bezbarwne i w wielu wariantach kolorystycznych. W razie jakichkolwiek pytań związanych z okularami na rower, goglami lub wymiennymi szkłami, zachęcamy do kontaktu z naszymi doświadczonymi doradcami. Zapraszamy również do zapoznania się z szerokim asortymentem kasków dostępnych w naszym sklepie.

czytaj dalej zwiń