Filtruj
× Filtry
Filtry
  • Status
  • Marka
  • Asortyment
Wyczyść Filtruj

Czym wyróżniają się dobre dzwonki rowerowe?

Podczas poruszania się po mieście, rowerzyści niejednokrotnie są zmuszeni do zasygnalizowania swojej obecności innym uczestnikom ruchu. W tym właśnie celu wykorzystywany jest dzwonek rowerowy. Jest to jednocześnie jeden z obowiązkowych elementów wyposażenia jednośladu, podobnie jak oświetlenie, które również można znaleźć w naszej ofercie. Odpowiedni sygnał dźwiękowy zapewnia bezpieczeństwo zarówno kierującemu pojazdem, jak i pieszym. Dzwonek musi zostać zamontowany na kierownicy, tak aby rowerzysta miał do niego łatwy dostęp i mógł użyć zawsze wtedy, gdy pojawi się taka potrzeba. Wybierając konkretny model, należy kierować się m.in. tym, w jakich miejscach najczęściej poruszamy się jednośladem i jakie jest tam natężenie ruchu. Warto jednak zauważyć, że dzwonek do roweru jest też modnym dodatkiem, który w dużej mierze wpływa na jego walory estetyczne.

Jakie dzwonki można znaleźć w naszej ofercie?

Podczas kupowania opisywanego akcesorium należy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Jedną z najważniejszych jest sam dźwięk. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, nie może być on nadmiernie głośny czy przeraźliwy, gdyż grozi to zbyt gwałtowną reakcją osoby, którą chcemy ostrzec. Ta funkcja pokrywa się w pewnym stopniu z funkcją, jaką pełni klakson w samochodzie. Dzwonek na rower jest najczęściej wykorzystywany w sytuacji, gdy piesi lub inni rowerzyści znajdują się na naszej drodze i zależy nam na tym, aby odsunęli się na bok. Sygnał służy również do informowania innych cyklistów o zamiarze wyprzedzania. Należy jednak pamiętać, aby używać dzwonka z wyczuciem i umiarem, zwłaszcza podczas jazdy po chodniku, gdzie pierwszeństwo mają piesi. Jakie modele są dostępne w naszej ofercie?

Dzwonek typu gong

To zdecydowanie najpopularniejsza wersja, która cieszy się powodzeniem już od wielu lat. Niewątpliwie wynika to z niewielkich rozmiarów dzwonka, łatwego montażu oraz różnorodności wzorów i kolorów. Po zainstalowaniu, na kierownicy bez problemu zmieszczą się również inne elementy, takie jak lusterko czy np. pulsometr. Najtańsze modele to wydatek rzędu 10 zł – taki dzwonek rowerowy na kierownicę nie nadwyręży nadmiernie domowego budżetu. W naszym asortymencie dostępne są m.in. wersje wykonane z wytrzymałej stali, które wyróżniają się solidnością i trwałością. Jeśli chodzi o sam dźwięk, jest on pojedynczy i dość cichy, dlatego może się okazać, że niewystarczająco zwraca na siebie uwagę – szczególnie w mocno zatłoczonych i głośnych miejscach.

Dzwonek z kołatką

Tego typu akcesoria również są bardzo popularne i w przeciwieństwie do wyżej opisanych modeli typu gong, cechują się lepszą jakością dźwięku. Sygnał jest podwójny, co pozwala skuteczniej zasygnalizować swoją obecność. To zatem doskonały wybór, gdy często jeździmy np. po zatłoczonym miejskim parku. Warto zaznaczyć, że dźwięk jest głośny, ale nie przeraźliwy, dzięki czemu opisywane dzwonki rowerowe spełniają obowiązujące normy prawne. Z drugiej strony trzeba przygotować się na to, że to akcesorium zajmie nieco więcej miejsca na kierownicy, co wynika z jego większych gabarytów – w porównaniu do gongu. Cenowo, opisywane wersje są nieco drożdże, ale nadal nie jest to duży wydatek.

Dzwonek elektryczny do roweru

Takie modele zostały stworzone z myślą o osobach, które preferują nowoczesne gadżety. W tym wypadku, zamiast klasycznego sygnału emitowana jest np. melodia. W naszej ofercie znajduje się elektryczny dzwonek rowerowy, wyróżniający się głośnością na poziomie 90 decybeli. Aby wyemitować dźwięk, wystarczy nacisnąć przycisk. Dzwonki są wyposażone w baterie, a montuje się je za pomocą uniwersalnego silikonowego uchwytu. Całość powstała z wodoodpornego tworzywa sztucznego, które wyróżnia się wytrzymałością. Oferowane przez nas produkty występują w niewielkich rozmiarach, dzięki czemu z pewnością zmieszczą się na każdej kierownicy.

Dodatkowe informacje na temat dzwonków

Zapewniamy szeroki wybór kolorów i wzorów, dzięki czemu zarówno panowie, jak i panie z pewnością znajdą odpowiadający im model. W ofercie dostępne są zarówno ponadczasowe, minimalistyczne dzwonki w kolorze czarnym, szarym, jak i metalicznych odcieniach. Osoby, które chcą nieco ożywić wygląd swojego jednośladu, mogą zdecydować się na wersje ozdobione motywami roślinnymi, zwierzęcymi oraz geometrycznymi. Oprócz tego proponujemy także egzemplarze z zabawnymi symbolami oraz w artystycznym wydaniu.

Dzwonek do roweru

Dzwonek rowerowy to akcesorium, które zdecydowanie powinno znaleźć się na wysokim miejscu na liście niezbędnych dodatków rowerowych – pozwala na skuteczne poinformowanie lub ostrzeżenie innych uczestników ruchu drogowego o Twojej obecności. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór wysokiej jakości dzwonków do roweru!

Dzwonki rowerowe = bezpieczeństwo przede wszystkim

Dzwonek rowerowy to produkt, który pozwala na znaczne zwiększenie bezpieczeństwa na trasie – zarówno rowerzysty, jak i innych osób. Warto wiedzieć, że jest to nie tylko przydatne akcesorium, które warto mieć, ale też produkt, za którego brak grozi nam kara finansowa. W przestrzeni miejskiej konieczne jest posiadanie dzwonka informującego i ostrzegającego innych kierowców lub pieszych o zbliżającym się rowerze.

Szeroki wybór dzwonków rowerowych

Wyszukanie odpowiedniego dla siebie dzwonka do roweru na szczęście nie jest trudne. W naszym asortymencie znajdziesz całą gamę modeli, zróżnicowanych zarówno pod względem wyglądu, jak i sposobu działania. Oferujemy i klasyczne, ręczne dzwonki rowerowe, i nowoczesne dzwonki rowerowe elektryczne.

Nasze produkty wyróżnia też różnorodność kolorów i wzorów, które z łatwością dopasować można do własnych gustów. Znajdziesz u nas klasyczne, czarne dzwonki rowerowe oraz modele w innych, nieco bardziej oryginalnych kolorach.

W naszym sklepie można znaleźć również wyjątkowe dzwonki do roweru, ozdobione stylowymi wzorami, a także kolorowe dzwonki do rowerów dziecięcych ze zwierzętami czy postaciami bajkowymi.

Najlepsze dzwonki rowerowe na mikesport.pl

Niezależnie od koloru lub wzoru, nasze dzwonki rowerowe odznaczają się doskonałą jakością wykonania i wysoką wydajnością – świetnie poradzą sobie w ulicznym zgiełku, skutecznie informując pozostałych uczestników ruchu o naszej obecności. Dzwonki do roweru wykonane zostały z mocnych, odpornych na wstrząsy oraz wszelkiego rodzaju uszkodzenia materiałów. Dzięki temu mogą przez długi czas doskonale i pełnić swoją funkcję.

Dzwonki rowerowe wraz z niezbędnym kaskiem na rower to połączenie, które gwarantuje nie tylko przyjemną, ale także i w pełni bezpieczną jazdę!

czytaj dalej zwiń