Filtruj
× Filtry
Filtry
  • Status
Wyczyść Filtruj

Niestety nie znaleźliśmy produktów które szukasz. ×

Sprawdź kategorie w sklepie:

Do czego służą osłony rowerowe?

Spora część miłośników jednośladów przywiązuje ogromną wagę do wyglądu roweru oraz jego walorów estetycznych. Z tego względu jakiekolwiek rysy czy odpryski są bardzo niepożądane. Zadbany sprzęt, który na dodatek jest wyposażony w wysokiej jakości części, posłuży znacznie dłużej, a ryzyko awarii zostanie zmniejszone. Niestety jazda w trudnych warunkach wiąże się nieodłącznie z mniejszymi lub większymi uszkodzeniami. Elementy typu osłona ramy pod łańcuch oraz inne dodatki tego typu skutecznie zabezpieczają najbardziej newralgiczne miejsca – zarówno przed zarysowaniami, jak i wgnieceniami. W trakcie jazdy kontakt z kamieniami i piaskiem jest nieunikniony. Oprócz tego, niejednokrotnie dochodzi do mniej lub bardziej poważnego upadku. Każda z tych sytuacji niesie ze sobą ryzyko odpryśnięcia lakieru. Osłony rowerowe to świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą skutecznie zabezpieczyć swój jednoślad, a jednocześnie poprawić jego walory wizualne.

Osłona rowerowa – najważniejsze informacje

Rama roweru jest jego najdroższym elementem, a jej wartość nierzadko dobija do kilkunastu tysięcy złotych. Mając na uwadze ten fakt, jakiekolwiek uszkodzenia są niemile widziane, gdyż w dużej mierze wpływają na obniżenie wartości części. Kolejną kwestią jest negatywny wpływ na estetykę jednośladu. Osłona na ramę roweru to dodatek, w który zdecydowanie warto zainwestować nie tylko wtedy, gdy wiemy, że w przyszłości będziemy chcieli sprzedać pojazd, ale również, jeśli zakładamy, że ma on posłużyć nam przez wiele lat.

Opisywane elementy wyróżniają się niewielką wagą oraz idealnym dopasowaniem, dzięki czemu nie wpływają na znaczne zwiększenie masy roweru. Co więcej, w zależności od naszych preferencji i efektu, jaki chcemy uzyskać, możemy zdecydować się na wersje przezroczyste lub z napisami. Dzięki temu osłona ramy roweru może pozostać niezauważalna.

Ochraniacz na ramę roweru – co jeszcze warto o nim wiedzieć?

Opisywane elementy można wykorzystać do zabezpieczenia całej ramy lub wyłącznie najbardziej newralgicznych punktów, takich jak dolne rurki widelca. Niestety są one szczególnie narażone na uszkodzenia ze strony łańcucha. Kolejną opcją jest zabezpieczenie miejsc, gdzie montowane są uchwyty rowerowe oraz zaciski. Warto zaznaczyć, że osłony mogą w dużym stopniu wpłynąć na bezpieczeństwo poruszania się jednośladem. W przypadku poważnych wgnieceń, do których doszło w związku z brakiem zabezpieczenia, konstrukcja roweru może zostać naruszona, co wpływa na pogorszenie jej stabilności.

Jakie osłony można znaleźć w naszej ofercie?

Akcesoria są dostępne w różnych wersjach i różnią się m.in. materiałem użytym do ich wykonania. W naszym asortymencie znajdują się zarówno naklejki z cienkiej folii, egzemplarze wykonane z tworzywa sztucznego, jak i neoprenu. Część z nich jest zapinana na rzepy, z kolei inne mają właściwości samoprzylepne. Wszystkie z nich wyróżniają się wysoką jakością wykonania. Zarówno osłona pod łańcuch, jak i inne elementy zabezpieczające są łatwe w montażu i demontażu, dzięki czemu z ich założeniem poradzą sobie nawet osoby początkujące. Jakie produkty można znaleźć w naszym sklepie?

Osłona ramienia korby

Tego typu akcesoria są wykonane z elastycznego materiału, który jednocześnie wyróżnia się trwałością. Ich zaletą jest też lekkość oraz minimalistyczny charakter, dzięki czemu pasują do praktycznie każdego roweru. Osłony są kompatybilne z większością korb, które są obecnie dostępne na rynku. To najlepsza ochrona przed uderzeniami kamieni oraz otarciami. Osłona ramienia korby jest montowana na samym końcu ramion. Sam proces montażu jest szybki i intuicyjny.

Osłona ramy pod łańcuch do roweru

Łańcuch rowerowy może spowodować sporo uszkodzeń, zwłaszcza jeśli poruszamy się po wyboistej drodze. W trakcie jazdy obija się on o dolną rurkę małego trójkąta, który stanowi część ramy. Brak zabezpieczenia sprawi, że już po pierwszej przejażdżce mogą być widoczne nacięcia w lakierze oraz odbicia. W naszej ofercie można znaleźć m.in. wersje wykonane z neoprenu, zapinane na rzepy. Taka osłona tylnego trójkąta cieszy się ogromną popularnością wśród miłośników jednośladów i stanowi jeden z najczęściej kupowanych elementów zabezpieczających. Montuje się je na dolną rurę tylnego trójkąta. Uniwersalny czarny odcień sprawia, że osłona prezentuje się bardzo estetycznie. Inną opcją są naklejki, które umieszcza się na dolnej rurze lub pod łańcuchem. Są one dostępne w różnych rozmiarach.

Osłona na amortyzator rowerowy

Osłony tego typu wyróżniają się idealnym dopasowaniem i są odpowiednie zarówno dla amortyzatorów tylnych sprężynowych, jak i powietrznych. W naszej ofercie dostępne są wersje wykonane z neoprenu o dobrych właściwościach rozciągających. Dzięki zapięciu na rzep są one kompatybilne z większością tylnych amortyzatorów obecnych na rynku. Tym, co cechuje osłony, jest też trwałość, wynikająca z zastosowania bardzo mocnego szycia. Tego typu zabezpieczenie jest polecane wszystkim miłośnikom jednośladów, którzy chcą wydłużyć żywotność amortyzatora i zabezpieczyć go przed wcześniejszym zużyciem.

W naszej ofercie dostępne są także naklejki na obręcze, osłona na stery rowerowe, na rogi kierownicy i wiele innych. Polecamy również zapoznać się z produktami dostępnymi w kategorii narzędzia i serwis, które okażą się niezbędne w trakcie mniejszych lub większych problemów z jednośladem.

czytaj dalej zwiń