Filtruj
× Filtry
Filtry
  • Kategorie (Oświetlenie rowerowe)
  • Status
  • Marka
  • Asortyment
  • Kolor
  • Zasilanie
Wyczyść Filtruj

Czym wyróżnia się dobre oświetlenie rowerowe?

Przygotowując się do jazdy lub kupując nowy jednoślad, nie można zapomnieć o niezwykle ważnym elemencie wyposażenia, jakim są lampki rowerowe. Ich obecność jest wymagana prawnie, dlatego też po zamontowaniu możemy liczyć nie tylko na poprawę własnego bezpieczeństwa, ale jednocześnie uniknięcie mandatu karnego. Każdy rowerzysta musi posiadać oświetlenie przednie o barwie żółtej lub białej, tylne o barwie czerwonej oraz czerwony odblask, ale nie w kształcie trójkąta. Wybierając lampkę, należy kierować się przede wszystkim typem tras, po jakich najczęściej się poruszamy, do jakiego roweru zamierzamy zamontować światła oraz w jakich godzinach zamierzamy jeździć. Dokładna analiza własnych potrzeb pozwoli ustalić wszystkie ważne parametry, w tym moc, jaką ma wyróżniać się lampka rowerowa.

Jaką moc powinny mieć lampki do roweru?

Opisywany parametr dotyczy tego, z jaką siłą emitowany jest strumień światła i wyraża się go w lumenach. Co za tym idzie, im więcej lumenów, tym mocniejsze światło. W naszej ofercie dostępne jest oświetlenie rowerowe zarówno o mocy kilkuset lumenów, jak i ponad 2000 lm. Dzięki temu każda osoba może bez trudu znaleźć odpowiadającą jej lampkę, niezależnie od tego czy zwykle porusza się po zmroku, czy w ciągu dnia. Jeśli zazwyczaj jeździmy po dobrze oświetlonych ulicach i trasach typowo miejskich, można postawić na lekki i energooszczędny model o mocy kilkuset lumenów. W takiej sytuacji nie ma również konieczności wybierania światła o szerokiej wiązce. Zupełnie inaczej wygląda sprawa, gdy wykorzystujemy nasze jednoślady do jazdy w trudnym leśnym terenie, po zmroku. W tej sytuacji lampka rowerowa przednia powinna mieć przynajmniej 1000 lm i zapewniać szeroką wiązkę światła.

Światła rowerowe – co można znaleźć w naszej ofercie?

Zapewniamy szeroki wybór produktów różniących się od siebie zarówno trybem pracy, czasem działania, sposobem montażu, jak i dodatkowymi funkcjonalnościami. Wszystkie te aspekty należy wziąć pod uwagę, jeśli zależy nam na dokonaniu dobrego wyboru. Osoby, którym zależy na uniwersalnym charakterze lampek, mogą zdecydować się na światła do roweru wyposażone w kilka trybów. Najmocniejszy z nich oferuje 100% oświetlenia i sprawdzi się w szczególnie ciemnych miejscach, np. gęstym lesie. Podczas poruszania się po dobrze oświetlonej drodze, można przełączyć się na tryb eco, zakładający działanie lampek np. na 50%. Oprócz tego spora część oferowanych przez nas modeli jest wyposażona w tryb migania, który pozwala na skuteczne zasygnalizowanie swojej obecności na drodze, przy jednoczesnym niskim zużyciu energii.

Latarki rowerowe – dodatkowe funkcje

Produkty dostępne w naszej ofercie wyróżniają się ponadto długim czasem działania, co jest jednym z najważniejszych parametrów dla rowerzystów. Energooszczędne lampy rowerowe stanowią najlepszy wybór, gdyż są w stanie działać nawet przez kilkanaście godzin w trybie oszczędnym oraz kilka w najbardziej intensywnym. Dzięki temu znakomicie sprawdzają się w różnych sytuacjach, gwarantując niezawodność. Specjalna konstrukcja sprawia, że podczas jazdy, rowerzyści mogą z jednej strony liczyć na dobrą widoczność, a z drugiej nie oślepiają innych uczestników ruchu. Wiele modeli zostało wyposażonych we wskaźnik poziomu energii, dzięki czemu po zakończonej jeździe wiemy, czy konieczne jest podłączenie do ładowania. Lampka przednia do roweru oraz tylne wersje wyróżniają się też wodoszczelnością, odpornością na wodę i zmieniające się warunki atmosferyczne.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat oświetlenia?

Produkty znajdujące się w naszym asortymencie są bardzo łatwe w montażu i w większości przypadków nie wymagają użycia żadnych narzędzi. Proste i uniwersalne mocowanie sprawia, że światła pasują do praktycznie każdej konstrukcji jednośladu. Tylna lampka rowerowa oraz przednie wersje zazwyczaj posiadają specjalną gumkę, pozwalającą na łatwe dopasowanie. Nienagrzewające się diody LED to wydajne i energooszczędne źródło światła, idealne w każdych warunkach. W tej kategorii dostępne są też części do lampek w postaci uchwytów, kabli do ładowania, baterii, adapterów i innych elementów ułatwiających mocowanie. Zapraszamy także do zapoznania się z szerokim asortymentem dzwonków rowerowych – również pozwalających na zachowanie bezpieczeństwa na drodze.

Lampki do roweru

Oświetl sobie drogę i zapewnij widoczność po zmroku. Lampki rowerowe to jeden z najważniejszych elementów, które powinien mieć na swoim wyposażeniu każdy amator jednośladów. Oświetlenie rowerowe to zarówno wydobywające z mroku trasę przed Tobą lampki przednie, jak i sygnalizujące Twoją obecność innym uczestnikom ruchu lampki tylne. Możesz zaopatrzyć się też w lampkę hamulcową lub inne poprawiające bezpieczeństwo światła. Ich obecność i prawidłowe działanie to kwestia bezpieczeństwa, dlatego są Ci niezbędne niezależnie od tego, czy poruszasz się po drogach, bezdrożach czy parkowych alejkach.

Oświetlenie przednie i tylne na rower

Oświetlenie przednie na rower wyróżnia białe światło i większa moc. Silne diody LED, jakie znajdują się w proponowanych przez nas, nowoczesnych modelach są wydajne i energooszczędne. W czerwone diody wyposażone jest zaś oświetlenie tylne na rower, które poprawi Twoją widoczność po zmroku.

W naszym asortymencie znajdziesz szeroki wybór zarówno przednich, jak i tylnych lampek. Proponujemy Ci także gotowe zestawy oświetlenia rowerowego na przód i tył. Dzięki uniwersalnym rozwiązaniom montażowym ich zastosowanie jest niezwykle proste. Wszystkie proponowane przez nas akcesoria rowerowe wyróżnia też niezawodność i wysoka jakość, dlatego nie wahaj się przed zakupem!

czytaj dalej zwiń