Filtruj
× Filtry
Filtry
  • Status
  • Marka
  • Asortyment
  • Rozmiar koła
  • Szerokość opony
  • Wentyl
Wyczyść Filtruj

Jakie dętki rowerowe można znaleźć w sklepie?

Dętki stanowią gumową część koła, a ich zadaniem jest wypełnienie opony. Oprócz tego umożliwiają utrzymanie jej pożądanego kształtu. Odpowiedni wybór opisywanych elementów wpływa m.in. na wydajność roweru, przyczepność oraz to, w jaki sposób jednoślad zachowuje się na drodze. Dobrej jakości dętka rowerowa zmniejsza ryzyko złapania gumy podczas przejażdżki. Podczas zakupów należy kierować się rozmiarem koła oraz rodzajem wentyla. W naszej ofercie dostępny jest szeroki wybór produktów, dzięki czemu znalezienie potrzebnego egzemplarza nie powinno stanowić problemu. Oferujemy dętki przeznaczone zarówno do dziecięcych jednośladów, jak i rowerów typowo miejskich, górskich, szosowych oraz pojazdów wykorzystywanych przez miłośników jazdy ekstremalnej. Zapewniamy dętki wielu znanych i renomowanych marek, w tym Mitas, Force, Continental, Weldtite, Vredestein i innych producentów.

Czym wyróżniają się dętki do roweru z naszej oferty?

Oferowane przez nas produkty wyróżniają się wysoką jakością, co wynika z wykorzystania specjalnych mieszanek gumy. Oprócz tego dostępne są dętki rowerowe wykonane z jednego kawałka gumy, co wpływa na ich ponadprzeciętną elastyczność i rozciągliwość. Aby ułatwić układanie się w oponie, część modeli została poddana talkowaniu. Wykonanie z jakościowego materiału sprawia, że dętki są w stanie przez długi czas utrzymywać pożądane ciśnienie, a jednocześnie wyróżniają się wysoką odpornością na przebicie. Jeszcze inną możliwością są specjalne wersje z dwoma końcami, charakteryzujące się 100% szczelnością. Ich zaletą jest bardzo łatwy montaż i demontaż, bez konieczności zdejmowania koła. Z tego względu są szczególnie polecane początkującym rowerzystom, którzy mają małe doświadczenie w samodzielnym montowaniu dętki. Wykorzystanie nowoczesnych technologii sprawia, że każda dętka zapewnia nie tylko komfortową jazdę, ale jednocześnie świetne osiągi oraz wysoki poziom bezpieczeństwa.

Antyprzebiciowa dętka do roweru – co warto o niej wiedzieć?

Osoby, które często poruszają się po wyboistym terenie, mogą zdecydować się na tzw. wersje antyprzebiciowe. W ich wnętrzu znajduje się specjalny płyn, który w momencie najechania na ostry odłamek, błyskawicznie uszczelnia dziurę. Dzięki temu możemy bezpiecznie kontynuować jazdę. To zatem doskonały wybór w przypadku dłuższych tras typowo rekreacyjnych oraz zawodów. Dostępna jest zarówno dętka rowerowa 28 cali, jak i większe oraz mniejsze rozmiary. W naszym asortymencie można znaleźć wersje pozwalające na uszczelnienie przebicia nawet do 3 mm. Sama substancja ma dodatkowo właściwości antykorozyjne i jest w pełni bezpieczna. Nie trzeba obawiać się nieprzyjemnego klejenia dętki z oponą. To dobre rozwiązanie niezależnie od panujących warunków atmosferycznych i temperatury, gdyż substancja nie jest podatna na wysychanie. Co więcej, działa za każdym razem.

Jak wybrać dętki do roweru?

W asortymencie można znaleźć zarówno wentyle typu Dunlop, Presta, jak i Schrader. Pierwsze z nich wyróżniają się stosunkowo prostą budową i są przy tym dość odporne na uszkodzenia mechaniczne. Inna nazwa tej wersji to wentyl rowerowy. Jest on przeznaczony do zaworu na obręczy koła o rozmiarze 8,5 mm. Presta, znany także jako wentyl francuski, jest najczęściej spotykany w rowerach szosowych oraz trekkingowych, gdzie szczególnie ważna jest wytrzymałość koła. W tym wypadku rozmiar zaworu wynosi 6,5 mm. Obecnie największą popularnością cieszą się wentyle samochodowe, czyli Schrader, ze względu na możliwość napompowania zarówno klasyczną pompką, jak i kompresorem znajdującym się na stacjach benzynowych. O tym, czy potrzebna jest nam dętka rowerowa 29, czy może inny rozmiar, dowiemy się z symboli umieszczonych na oponie. 

Jak odczytać symbole na oponie?

Można spotkać się z dwoma sposobami zapisu. Pierwszy z nich, czyli calowy, to np. 26x2.10. Pierwsza wartość informuje o zewnętrznej średnicy opony, natomiast druga o szerokości. Obie wartości są wyrażone w calach. W tej sytuacji wiemy, że potrzebna będzie dętka rowerowa 26. Drugi sposób zapisu to ETRTO. Samo określenie jest skrótem nazwy organizacji. W tym wypadku możemy spotkać się z symbolami np. 54-622. Pierwsza wartość informuje o szerokości opony, a druga o zewnętrznej średnicy koła. Obie z nich są podane w milimetrach. 

Zapraszamy do zapoznania się z produktami dostępnymi w tej kategorii oraz szerokim asortymentem łyżek do opon i łatek rowerowych, które zawsze warto mieć przy sobie, zarówno podczas krótszej, jak i dłuższej przejażdżki.

czytaj dalej zwiń