Nasze zestawienie najczęściej kupowanych spodni rowerowych czyli w sam raz na chłodne jesienno-zimowe dni

Jakie wybrać spodnie rowerowe TOP20 najlepiej sprzedające się

JAKIE SPODNIE ROWEROWE WYBRAĆ ?

Zastanawiasz się jakie spodnie rowerowe wybrać na nadchodzącą porę roku. Okres jesienno-zimowy, a także wiosenny to okres w którym krótkie spodenki kolarskie nawet w połączeniu z nogawkami lub nakolannikami nie wystarczą, dlatego warto zaopatrzyć się w długie spodnie. Niektóre modele mają odpinaną nogawkę i luźny krój, wtedy taki model możemy używać cały rok, natomiast zdecydowana większość spodni kolarskich będzie wykonana z elastycznego, ocieplonego materiału o dopasowanym kroju.

Długie spodnie rowerowe możemy podzielić na 3 grupy

GRUPA 1 - spodnie nieocieplane. Są to zazwyczaj modele z odpinaną nogawką lub nie. Materiał nie jest ocieplany, może być wodoodporny, posiadają luźny krój, dlatego w zimie możemy ubrać pod nie ciepłą bieliznę termoaktywną. Zobacz listę ->

GRUPA 2 - spodnie ocieplane, dopasowany krój bez ochrony przed wiatrem. Taki model najczęściej będzie używany w temperaturach dodatnich czyli w okresie jesieni, wczesnej wiosny a także ciepłej zimy. Zobacz listę ->

GRUPA 3 - spodnie ocieplane, również o dopasowanym kroju jak grupa 2 ale dodatkowo z panelami wiatroszczelnymi w przedniej części spodni. Takie modele najlepiej sprawdzą się w temperaturach ujemnych oraz dodatnich ale nie wyższych niż + 10 C , gdzie zaczyna się robić w nich za ciepło. Zobacz listę ->

Pamiętaj !

Modele spodni bez wkładki np modele do biegania lub narciarstwa biegowego, również możesz używać na rower. Wystarczy że ubierzesz pod takie spodnie swoje letnie spodenki rowerowe najlepiej na szelkach, co zapewni ci wygodę ze względu na wkładkę rowerową jaka jest w krótkich spodenkach oraz wyższy komfort cieplny z uwagi na dodatkowa warstwę materiału.

Pod spodnie z grupy 2 i 3 nie ubieramy żadnej bielizny, w tym również bokserek ani majtek. Obowiązuje ta sama zasada co podczas używania letnich krótkich spodenek rowerowych, gdzie również używamy ich bez bielizny.


Poniżej przedstawiamy zestawienie 20 modeli najczęściej kupowanych w naszym sklepie. Lista jest dynamicznie aktualizowana i pokazuje bieżące, najpopularniejsze modele.


Dodaj komentarz

Pola oznaczone (*) są wymagane Podane dane w powyższym formularu będą przetwarzane zgodnie z naszą POLITYKĄ PRYWATNOŚCI.