Filtruj
× Filtry
Filtry
  • Status
  • Marka
  • Asortyment
  • Rozmiar
  • Płeć
  • Kolor
  • Materiał wiodący
  • Typ siodełka
Wyczyść Filtruj

Siodełka rowerowe damskie i męskie

Zdarza Ci się odczuwać dyskomfort nawet po krótkiej przejażdżce rowerowej? Rozwiązaniem tego problemu jest wygodne siodełko rowerowe. Dzięki niemu nawet najdłuższa trasa nie będzie problemem! Siodełka rowerowe dostępne są w wielu wariantach. Siodełka rowerowe męskie i siodełka rowerowe damskie różnią się między sobą. Jaki model wybrać? W naszej ofercie znajdziesz propozycje dopasowane zarówno do rowerów miejskich, jak i szosowych oraz górskich. Zwróć także uwagę na intensywność jazdy oraz podłoże, po którym najczęściej będziesz się poruszać.

Damskie siodełko rowerowe: na co zwrócić uwagę?

Ze względu na różnice w budowie ciała, damskie siodełko rowerowe ma nieco inny kształt od męskiego. Modele przeznaczone dla Pań są szersze oraz nieco krótsze, ponieważ kobiety zazwyczaj mają szerzej rozstawione kości kulszowe. W profesjonalnych sklepach rowerowych można dokonać pomiarów i sprawdzić rozstaw kości kulszowych. Zazwyczaj jednak dobrze sprawdzają się standardowe modele, które znajdziesz w naszym asortymencie. W przypadku rowerów crossowych zbyt szerokie siodełko może powodować otarcia – przy wyborze kieruj się zatem nie tylko budową anatomiczną, ale również rodzajem roweru i stylem jazdy.

Siodełka rowerowe męskie – które wybrać?

Siodełka rowerowe męskie najczęściej kojarzone są z wąskimi, długimi modelami. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się podczas jazdy w terenie. Najczęściej wybierają je właściciele rowerów crossowych. W przypadku rowerów miejskich siedzenie może być nieco szersze, zwłaszcza że zwykle jest to jazda na krótszych dystansach. Zwróć uwagę nie tylko na długość i szerokość siodełka, ale również specjalne wcięcia i wgłębienia. Niezależnie od tego, jaki model polecają profesjonaliści, pamiętaj o tym, że siodełko powinno być przede wszystkim wygodne. Wybierając siodełko kieruj się zatem własnym komfortem.

Siodełko do roweru miejskiego: szerokie i wygodne

Jakie siodełko do roweru miejskiego wybrać? Popularne rowery miejskie to dla wielu osób codzienny środek transportu. Podczas jazdy najważniejszy jest komfort rowerzysty, dlatego rowery miejskie charakteryzuje obniżona rama, szeroka kierownica oraz miękkie siodełko rowerowe z amortyzatorem. Bardzo często rowery miejskie stylizowane są na pojazdy retro, do których idealnie pasują skórzane siodełka. Siodełko do roweru miejskiego powinno być szerokie i miękkie, by zapewniać podparcie kościom kulszowym. Warto wybierać siodełka żelowe, ponieważ amortyzują wstrząsy i zapobiegają zapadaniu się kości w siodełko. Siedzenia z tworzywa zabezpieczono dodatkowo specjalnym pokrowcem, by ochronić je przed działaniem wilgoci.

Siodełko do roweru górskiego: postaw na wytrzymałość

Potrzebne Ci nowe siodełko do roweru górskiego? Siodełka MTB należy dopasować do anatomii jeżdżącego. Uwzględnij także pozycję przyjmowaną podczas jazdy. Przy wymagających trasach najlepiej sprawdzi się wąskie siodełko rowerowe żelowe z wydłużonym noskiem. Ułatwi zachowanie ergonomicznej pozycji w czasie jazdy. Jest stosunkowo cienkie, a przy tym bardzo wygodne. W naszej ofercie znajdziesz wysokiej jakości siodełka kolarskie z dodatkowymi wgłębieniami i wycięciami. Wygodne siodełko to podstawa podczas dłuższych wycieczek rowerowych lub w czasie jazdy po nierównym terenie. Jeśli Twój rower nie posiada profesjonalnego siedzenia, zainwestuj w nowe siodełko, by zwiększyć komfort jazdy.

Wygodne siodełko rowerowe: stawiaj na jakość

Nieważne, czy szykujesz się do dłuższej wyprawy rowerowej, czy też chcesz wymienić zużyte siodełko – jakość ma kluczowe znaczenie! Siodełka wykonane z wytrzymałych materiałów posłużą dłużej niż jeden sezon. Warto kupować produkty renomowanych marek. W naszym sklepie znajdziesz duży wybór siodełek damskich i męskich. Oferujemy modele dopasowane do rowerów miejskich, górskich i crossowych. W asortymencie naszego sklepu znajdziesz twardsze siodełka z tworzywa, siedzenia z dodatkowym żelowym wypełnieniem oraz lekkie siodełka rowerowe do jazdy w trudniejszym terenie. Jeśli cenisz wysoką jakość w atrakcyjnej cenie, zapraszamy na zakupy! Oferujemy nie tylko duży wybór siodełek, ale również szybką i bezproblemową wysyłkę.

czytaj dalej zwiń