Filtruj
× Filtry
Filtry
  • Status
  • Marka
  • Asortyment
  • Kolor oprawek
  • Soczewki
Wyczyść Filtruj

Okulary polaryzacyjne na rower

Podczas treningu razi Cię słońce? Przydadzą Ci się odpowiednie okulary rowerowe. Najlepszym wyborem dla sportowców są okulary polaryzacyjne. Opinie użytkowników potwierdzają, że jazda w nich zapewnia doskonałą widoczność. Okulary rowerowe z polaryzacją niwelują refleksy świetne, dzięki czemu możesz świetnie widzieć nawet w ostrym słońcu. Okulary rowerowe polaryzacyjne nie tylko ułatwią Ci jazdę, ale też ochronią wzrok przed szkodliwym promieniowaniem. W naszym asortymencie na pewno znajdziesz odpowiednie okulary przeciwsłoneczne na rower. Proponowane przez nas okulary polaryzacyjne to wysokiej jakości akcesoria rowerowe, które dzięki dostępności wielu atrakcyjnych wzorów bez trudu dopasujesz do swojego stylu. 

Jak działa polaryzacja w okularach?

Polaryzacyjne okulary mają soczewki pokryte powłoką z filtrem. Wyróżnia się polaryzację pionową oraz poziomą, co jest związane z płaszczyzną, w jakiej przechodzą promienie światła. Szkła z filtrem pochłaniają fale świetlne odbite poziomo, np.: od drogi, śniegu, tafli jeziora. Osoba nosząca okulary korekcyjne z polaryzacją zauważy, że dzięki wychwytywaniu przez oczy promieni rzucanych pionowo, widziany obraz jest wyraźniejszy. Choć zwykłe soczewki przeciwsłoneczne sprawiają, że słońce razi mniej, nie ograniczają docierających do oczu fal oraz zmieniają kolory oglądanych obiektów. Szkła z polaryzacją blokują odblaski, jednak nie modyfikują widzianych przez Ciebie barw.

Okulary sportowe polaryzacyjne

Okulary sportowe z polaryzacją cieszą się dużym powodzeniem wśród osób aktywnych fizycznie. Niezależnie od tego, czy Twoją pasją jest bieganie, wędrówki górskie, jazda na nartach, czy też jazda na rowerze, niezakłócona odblaskami widoczność terenu podnosi komfort i bezpieczeństwo. Okulary polaryzacyjne sportowe doceniają również wędkarze, ponieważ wielogodzinne patrzenie na taflę wody odbijającą promienie słoneczne bardzo męczy wzrok. Ten rodzaj ochrony oczu polecany jest osobom spędzającym dużo czasu za kierownicą. Kierowca, którego nie oślepiają refleksy oraz światło odbite od mokrej lub ośnieżonej jezdni, jest skupiony, co czyni podróż bezpieczniejszą dla pasażerów, a także innych uczestników ruchu drogowego.

Okulary polaryzacyjne dla rowerzystów

Okulary rowerowe z filtrem poprawiają komfort jazdy, pochłaniając fale świetlne odbijane od płaskich powierzchni. Uprawianie sportu jest o wiele przyjemniejsze, gdy nie musisz martwić się zmęczonym wzrokiem, łzawieniem oraz podrażnieniem oczu. Okulary sportowe polaryzacyjne, nawet jeśli nazywane są rowerowymi, idealnie nadają się też do innych aktywności. Niektóre modele mają w zestawie pasek przytrzymujący, co przydaje się np. osobom używającym ich w trakcie pływania lub na stoku narciarskim. Okulary polaryzacyjne rowerowe często charakteryzuje wygląd pasujący do kobiet i mężczyzn. Część modeli ma konstrukcję pozwalającą na wymianę szkieł w zależności od aktualnych warunków pogodowych oraz indywidualnych potrzeb.

Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją

Szkła polaryzacyjne w okularach przeciwsłonecznych to nie tylko ochrona przed promieniowaniem UVA, UVB i UVC. Zastosowany w nich filtr pochłania refleksy i odblaski, a światło docierające do oczu jest pozbawione wiązek odbitych poziomo, które męczą wzrok oraz utrudniają widzenie. W sprzedaży dostępne są okulary polaryzacyjne o szkłach:

  • szarych i zielonych – uniwersalnych,
  • miedzianych i brązowych – uwydatniających barwy w odcieniach czerwieni,
  • żółtych – rozjaśniających obraz oraz zwiększających kontrast.

Okulary korekcyjne z filtrem polaryzacyjnym

Jeśli musisz używać okularów korekcyjnych, zapewne nie możesz sobie pozwolić na noszenie okularów przeciwsłonecznych. Ostre światło i odbite refleksy męczą wzrok oraz utrudniają skupienie się na obserwowanych obiektach. Jeżeli wybierzesz okulary korekcyjne polaryzacyjne, nie będziesz musiał rezygnować z ochrony oczu przed promieniami. Dzięki zastosowanym filtrom możesz połączyć skorygowane widzenie z ochroną przed falami świetlnymi i w ten sposób zwiększyć swoje bezpieczeństwo na drodze, ścieżce rowerowej albo stoku narciarskim.

czytaj dalej zwiń