Filtruj
× Filtry
Filtry
  • Status
  • Marka
  • Asortyment
  • Kolor oprawek
  • Soczewki
Wyczyść Filtruj

Okulary rowerowe z wkładką korekcyjną

Okulary dla rowerzystów zaopatrzone w specjalną wkładkę korekcyjną. Przeznaczone dla osób posiadających wadę wzroku. Do wkładki korekcyjnej należy dorobić soczewki, następnie wkładkę montuje się od wewnętrznej strony okularów. Jest całkowicie niewidoczna od zewnętrznej strony. Rozwiązanie to jest w pełni bezpiecznie, gdyż okulary sportowe wykonane są elastycznych, lekkich i odpornych na uszkodzenia materiałów, które w razie upadku, minimalizują ryzyko odniesienia obrażeń w porównaniu z klasycznymi okularami.

Osoby, które mają problemy ze wzrokiem, bardzo często zastanawiają się jakie okulary będą odpowiednie podczas jazdy na rowerze. Niestety zwykłe szkła nie są dobrym rozwiązaniem, z uwagi na znacznie niższy komfort użytkowania. Okulary rowerowe korekcyjne pomagają w uzyskaniu lepszych wyników, a przy tym zapewniają znacznie wyższy poziom bezpieczeństwa.

Okulary rowerowe z korekcją - czym wyróżniają się modele z naszej oferty?

Opisywane akcesoria powinny stanowić stały element wyposażenia każdego rowerzysty, który cierpi na krótkowzroczność, dalekowzroczność lub astygmatyzm. Okulary korekcyjne rowerowe z jednej strony zapewniają odpowiednią korekcję wzroku, z drugiej zaś skutecznie chronią przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB oraz czynnikami mechanicznymi, takimi jak gałęzie drzew czy drobne kamienie. Dodatkową zaletą jest ochrona przed silnym wiatrem, który prowadzi do wysuszenia oczu i łzawienia. Czym różnią się tego typu modele od klasycznych szkieł? Przede wszystkim są znacznie bardziej wytrzymałe. Produkty dostępne w naszej ofercie posiadają solidne oprawki, które skutecznie wytrzymują obciążenia podczas szybkiej jazdy po różnej nawierzchni. Kolejną istotną różnicą jest znacznie większa wytrzymałość samych soczewek. Co za tym idzie, gdyby doszło do upadku okulary korekcyjne na rower są mniej narażone na pęknięcie i uszkodzenie oczu.

Okulary sportowe z wkładką korekcyjną - co można znaleźć w naszym sklepie?

W asortymencie znajduje się szeroki wybór modeli różnych marek, w tym Rockbros, Force, Tifosi, Rogelli oraz Alpina. Wszystkie z nich są w 100% dopasowane do uprawiania aktywności. Sprawdzają się zatem nie tylko jako rowerowe okulary korekcyjne, ale również do biegania czy trekkingu. Odpowiednio wyprofilowana obudowa i solidnie wykonane noski oraz zauszniki sprawiają, że nawet wiele godzin jazdy nie będzie stanowić problemu. W naszej ofercie można znaleźć m.in. wersje z polaryzacją. Tego typu filtr wpływa na zwiększenie kontrastowości obrazu, co przekłada się na lepszą jakość widzenia. Dodatkowo, można liczyć na skuteczną ochronę przed promieniowaniem słonecznym oraz odblaskami świetlnymi. Proponujemy sportowe okulary korekcyjne z różnym kolorem szkieł, dzięki czemu każda osoba bez trudu znajdzie model do jazdy dziennej oraz nocnej.

Okulary korekcyjne sportowe - komfortowa jazda w każdych warunkach

Produkty dostępne w naszym asortymencie są lekkie i elastyczne, a przy tym wykazują bardzo dużą odporność na uderzenia i zniekształcenia. Część modeli posiada także dodatkowe otwory wentylacyjne w oprawkach. Niektóre okulary sportowe z korekcją zostały wyposażone w soczewki fotochromowe, dzięki czemu można liczyć na komfortową jazdę niezależnie od intensywności światła i panujących warunków. Kolejną zaletą jest atrakcyjny design. W zestawie znajdują się też takie elementy jak woreczek na okulary, ściereczka z mikrofibry, etui do przechowywania, ramka optyczna do szkieł korekcyjnych oraz taśma do mocowania zamiast zauszników. Oprócz okularów, zapraszamy również do zapoznania się z ofertą kasków rowerowych.

czytaj dalej zwiń