Filtruj
× Filtry
Filtry
  • Status
Wyczyść Filtruj

Niestety nie znaleźliśmy produktów które szukasz. ×

Sprawdź kategorie w sklepie:

Gogle rowerowe – dlaczego warto je mieć w wyposażeniu?

Jednym z elementów, który skutecznie zabezpieczy nas przed niebezpieczeństwami związanymi z jazdą na jednośladzie, są gogle na rower. Ochrona wzroku ma kluczowe znaczenie, gdyż oczy stanowią bardzo delikatny punkt, a jednocześnie są narażone na przedostanie się do nich różnego rodzaju odłamków, kamieni czy piasku. Wystarczy nawet niewielki element, aby jazda, zwłaszcza szybka, skończyła się poważnym upadkiem. Oprócz tego rowerzyści są skazani na nieuchronny kontakt z różnego rodzaju owadami, które jeśli przedostaną się do oczu, również mogą pozbawić nas kontroli nad rowerem. Miłośnicy jednośladów powinni też unikać bezpośredniego kontaktu z promieniami słonecznymi. Długotrwałe i regularne wystawianie oczu na działanie słońca może powodować wady wzroku oraz skutkować poważnymi chorobami – na czele z zaćmą czy zwyrodnieniem plamki żółtej. Z tego względu, osoby uprawiające sport na świeżym powietrzu muszą szczególnie dbać o swój wzrok.

Gogle do kasku rowerowego – co jeszcze należy o nich wiedzieć?

Oczywiście oprócz wyżej wymienionych funkcji, gogle MTB zabezpieczą nas także przed błotem, które leci w naszą stronę spod kół, przed nieprzyjemnym spotkaniem z gałęziami w trakcie jazdy po lesie oraz przed wiatrem, szczególnie odczuwalnym w trakcie zjazdów. Opisywane akcesoria są polecane zwłaszcza miłośnikom przejażdżek w ekstremalnych warunkach. W przypadku klasycznej jazdy po mieście zupełnie wystarczające będą okulary. Jeśli jednak lubimy poruszać się w terenie lub preferujemy grawitacyjne odmiany kolarstwa, gogle są najlepszym rozwiązaniem. Modele dostępne w naszej ofercie wyróżniają się doskonałym przyleganiem do twarzy. Co za tym idzie, można dzięki nim liczyć na zachowanie najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Docenimy ich obecność również w trakcie upadku. Wyposażenie w regulowany pasek sprawia, że ryzyko przypadkowego zsunięcia się gogli jest minimalne.

Jakie gogle można znaleźć w naszej ofercie?

Zapewniamy szeroki wybór produktów, dostępnych w różnym przedziale cenowym i przeznaczonych do różnych warunków. Gogle rowerowe skutecznie chronią nie tylko oczy, ale również część twarzy, co wynika z ich konstrukcji i obecności specjalnej ramy. Oferowane przez nas modele zabezpieczają także przed promieniowaniem słonecznym, na które jesteśmy narażeni nawet podczas pochmurnych dni. Kolejną zaletą jest gwarancja bardzo dobrej widoczności i szerokiego pola widzenia. Rama zabezpiecza przed pędem powietrza, odczuwalnym zwłaszcza w trakcie poruszania się z dużą prędkością. Wyposażenie w silikonową powłokę sprawia, że akcesoria stabilnie trzymają się na swoim miejscu i gwarantują doskonałą przyczepność. Z tego względu znakomicie sprawdzają się jako gogle do kasku rowerowego – zarówno tego w standardowej wersji, jak i modelach typu full face.

Gogle rowerowe z wymienną szybą – czym się wyróżniają?

Sporą część naszego asortymentu stanowią produkty umożliwiające wymianę szyby. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które jeżdżą na rowerze o różnych porach dnia i zależy im na skutecznej ochronie w każdych warunkach. Szyby można z powodzeniem wozić ze sobą i wymieniać w razie potrzeby. Sam system wymiany jest bardzo prosty i szybki, a co najważniejsze, nie grozi uszkodzeniem ramy. Zapewniamy szeroki wybór szyb występujących w różnych kolorach, co przekłada się na ilość przepuszczanego światła. Oprócz skutecznej ochrony przed UVA i UVB są one również wyposażone w powłokę przeciwmgielną. Gogle downhill wyróżniają się ponadto dobrą widocznością bez zniekształceń i męczenia oczu.

Dodatkowe informacje na temat gogli rowerowych

W asortymencie dostępne są także wersje posiadające dwuszybową soczewkę, co wpływa na znaczne ograniczenie problemów związanych z parowaniem, niezależnie od panujących warunków. Wszystkie modele są dobrze wentylowane, co przekłada się na bardzo wysoki komfort użytkowania. Obecność licznych portów wlotowych powietrza sprawia, że okulary gogle rowerowe doskonale odprowadzają wilgoć i zapewniają prawidłową cyrkulację. Za skuteczne odprowadzanie potu odpowiada też trójwarstwowa pianka. Akcesoria są sprzedawane w solidnych pudełkach, które ułatwiają przechowywanie i gwarantują bezpieczny transport. Zapraszamy także do zapoznania się z asortymentem okularów rowerowych, idealnych podczas jazdy rekreacyjnej po mieście.

czytaj dalej zwiń