Filtruj
× Filtry
Filtry
  • Status
  • Marka
  • Asortyment
  • Pojemność
Wyczyść Filtruj

Odżywki przedtreningowe dla sportowców

Odżywki przedtreningowe, jak wskazuje ich nazwa, są przeznaczone do stosowania bezpośrednio przed treningiem, między innymi po to, aby poprawić ich efektywność. Stanowią one połączenie aminokwasów z witaminami, minerałami i ekstraktami roślinnymi, dzięki którym organizm jest pobudzony i lepiej przygotowany do intensywnych ćwiczeń. Przedtreningówki najczęściej sprzedawane są w postaci proszku, który należy rozrobić z wodą i wypić przed rozpoczęciem treningu.

Odżywki przedtreningowe - co dokładnie można w nich znaleźć?

W odżywkach przedtreningowych znajdują się różne typy aminokwasów, np. beta alanina, cytrulina, arginina, tyrozyna, karnityna. W zależności od producenta czy rodzaju preparatu aminokwasy w składzie mogą się różnić, a proporcje między nimi także nie są stałe, jednak większość przedtreningówek bazuje właśnie na tych substancjach. Oprócz tego odżywki takie zawierają witaminy (zwłaszcza C, B6 i B12), minerały (np. wapń i potas), kreatynę oraz substancje pobudzające, zwłaszcza kofeinę. W zależności od źródła, z którego została pozyskana, może ona także występować w składzie pod nazwą teina, guaranina czy mateina, a często w odżywce występuje kilka jej typów. Te substancje mają nie tylko dodawać energii, ale i przysparzać sił, zwiększać koncentrację oraz zmniejszać uczucie bólu podczas intensywnego wysiłku.

Przedtreningówki - co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Odżywki przedtreningowe są często stosowane zarówno przez początkujących, jak i zaawansowanych w treningach i zasadniczo nie ma przeciwwskazań do ich stosowania. Warto jednak zwrócić uwagę, że większość przedtreningówek ma wysoką zawartość kofeiny, dlatego należy przykładać ogromną wagę do odpowiedniego dawkowania. Zbyt duża ilość kofeiny we krwii może bowiem prowadzić do wielu dolegliwości, między innymi kołatania serca, nerwowości, bezsenności, biegunki, nudności i podrażnienia żołądka. Osoby szczególnie wrażliwe na działanie tej substancji powinny sięgać po przedtreningówki bez kofeiny, które podobnie przygotowują organizm do ćwiczeń, ale nie wpływają na centralny układ nerwowy. 

Odżywki przedtreningowe - sklep

Odżywki przedtreningowe dla sportowców polecane są osobom podejmującym intensywny wysiłek fizyczny również ze względu na to, w jaki sposób wpływają one na układ krwionośny. Rozszerzają one naczynia krwionośne, przez co poprawiają ukrwienie i dbają o odpowiednie dotlenienie organizmu. Sprawia to, że jesteśmy bardziej wydajni podczas treningu, a po nim odczuwamy mniejszy ból i dyskomfort. Przedtreningówki polecane są również ze względu na efekt psychologiczny, jaki wywołują. Dzięki nim występuje tzw. efekt pompy mięśniowej. Oznacza to, że mięśnie czasowo stają się większe i twardsze, co spowodowane jest właśnie poszerzeniem naczyń krwionośnych. 


Jeśli szukasz odżywek przedtreningowej w dobrej cenie, koniecznie zapoznaj się z ofertą naszego sklepu internetowego. Gwarantujemy wysokiej jakości przedtreningówki, które są nie tylko skuteczne, ale i smaczne. Kupisz też u nas inne rodzaje odżywek dla sportowców. Zapraszamy do zakupów i zachęcamy do kontaktu w razie jakichkolwiek pytań dotyczących produktów.

czytaj dalej zwiń