• Ranking Kasków Rowerowych dla Dzieci - sklep MIKESPORT

  Ranking Kasków Rowerowych dla Dzieci - sklep MIKESPORT

  Dobra ochrona głowy podczas jazdy na rowerze jest niezmiernie ważna, szczególnie dla najmłodszych użytkowników dróg. Wybierając kask rowerowy dla dziecka, warto zwrócić uwagę na jego rozmiar, jakość wykonania, a także na to, czy posiada odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa. Poniżej przedstawiamy ranking naszych najlepiej sprzedających się kasków rowerowych dla dzieci.

 • Dlaczego warto używać kasków rowerowych?

  Dlaczego warto używać kasków rowerowych?

  Kaski rowerowe od zawsze budzą sprzeczne odczucia w opinii publicznej. Jedna strona przemawia za dodaniem omawianego sprzętu do obowiązkowego wyposażenia rowerzysty. Przeciwnicy przekonują o zmniejszonym komforcie jazdy w kasku na rower oraz chęci samodzielnego decydowania o swoim zdrowiu. Współcześnie produkowane modele to jednak najlepsza forma ochrony przed wypadkiem na drodze. Dlaczego warto używać kasków rowerowych?

 • Kaski rowerowe - jaki wybrać?

  Kaski rowerowe - jaki wybrać?

  Choć w naszym kraju przepisy prawa nie wymagają od rowerzystów zakładania kasku każdy z nas powinien przemyśleć korzystanie z niego.

 • Jak dobrać rozmiar kasku rowerowego?

  Jak dobrać rozmiar kasku rowerowego?

  Chociaż od lat pewnie umiesz jeździć na rowerze, to nie myślałeś nigdy wcześniej, aby kupić sobie kask.

 • Technologia MIPS. Co to jest i na co to komu ?

  Technologia MIPS. Co to jest i na co to komu ?

  Jako rowerzysta musisz uważać na przeszkody w drogach, ścieżkach rowerowych oraz pilnować jadących z Tobą np.: dzieci. Poza tym nie przewidzisz tego, co zrobią inni uczestnicy ruchu. Chwila dekoncentracji i upadasz na ziemię często z dużą prędkością i siłą. Gdybyś miał kask z technologią MIPS, obyłoby się bez wstrząśnienia mózgu i kilku innych urazów…

 • Jak wybrać dobry kask rowerowy? Sprawdź profesjonalne wskazówki

  Jak wybrać dobry kask rowerowy? Sprawdź profesjonalne wskazówki

  Wielu rowerzystów kwestionuje komfort jazdy w kasku. A to jest za ciasny, a to jest za luźny. Ogranicza widoczność, ruchy głowy, bo jest ciężki lub się zsuwa. Problemem nie jest sam kask, a wybór, który na niego padł....