Jazda na rowerze jest jedną z ulubionych form aktywności fizycznej wielu Polaków. W życiu każdego rowerzysty przychodzi taki moment, kiedy postanawia zainwestować w zakup profesjonalnych ubrań. Sprawdź co musisz kupić!

Jazda na rowerze jest jedną z ulubionych form aktywności fizycznej wielu Polaków. W życiu każdego rowerzysty przychodzi taki moment, kiedy postanawia zainwestować w zakup profesjonalnych ubrań. Odzież rowerowa różni się pod wieloma względami od codziennych ubrań, a jej zakup pozytywnie wpływa na komfort jazdy na rowerze czyniąc ją przyjemniejszą i wygodniejszą.

 


Jaka odzież termoaktywna na rower?


Bielizna termoaktywna - jak się ubrac na rower

Odzież termoaktywna to specjalna grupa produktów, które pełnią dwojaką funkcję. Po pierwsze mają za zadanie skutecznie odprowadzać pot z powierzchni skóry oraz sprawiać, że w trakcie wysiłku ubrania nie będą nieprzyjemnie wilgotne. Po drugie, termoaktywna odzież rowerowa wspomaga procesy termoregulacyjne organizmu podnosząc komfort i dobre samopoczucie podczas jej użytkowania.

Bielizna termoaktywna jest więc jedną z tych rzeczy, w które zdecydowanie warto zainwestować, jeśli poważnie traktujemy swoje rowerowe hobby.

Prawidłowo wykonana i dobrana odzież termoaktywna na rower powinna ściśle przylegać do ciała. Tylko w taki sposób mamy bowiem gwarancję, że wilgoć będzie odprowadzana we właściwy sposób, a ubrania prawidłowo spełnią swoją funkcję. Wybierając odzież rowerową warto również zwrócić uwagę na szwy - powinny być one wykonane w taki sposób, aby nie obcierały skóry i nie powodowały odcisków.


Odzież rowerowa na wiosnę i lato. W jakie elementy stroju warto zainwestować?


odziez rowerowa wiosna lato jak się ubrać

Odzież rowerowa na lato i wiosnę powinna być przede wszystkim lekka i przewiewna. W ciepłe, a nawet upalne miesiące roku warto postawić na potówkę rowerową i na nią ubrać koszulkę termoaktywną, która zadba o regulację temperatury ciała oraz odprowadzanie potu z powierzchni skóry.

POTÓWKI

Na jazdę w słoneczne dni warto wybierać koszulki w jasnych kolorach wyposażone w ochronę UPF, które będą chroniły przed nadmierną ekspozycją na promieniowanie słoneczne. Koszulka powinna być wykonana z dobrej jakości, przewiewnego materiału, który pozwoli utrzymać prawidłową temperaturę ciała oraz ochroni organizm przed przegrzaniem.

KOSZULKI KOLARSKIE

Kolejnym, istotnym elementem letniego stroju rowerzysty, są spodenki rowerowe. W okresie letnim oraz w ciepłe, wiosenne dni najlepiej sprawdzą się krótkie, obcisłe spodenki lub szorty rowerowe. Jeśli planujemy sporo czasu spędzać na rowerze, zainwestujmy w dobrze przylegające do ciała spodenki z szelkami, które nie będą zsuwały się i przemieszczały podczas jazdy. Jeśli natomiast jesteśmy miłośnikami jazdy wyczynowej, wybierzmy szorty wykonane z wytrzymałych, odpornych na uszkodzenia materiałów, które świetnie sprawdzą w trudnych warunkach.

SZORTY I SPODENKI ROWEROWE


Odzież rowerowa na jesień i zimę, czyli niezbędne warstwy ubrań


odziez rowerowa jesień zima

Odzież rowerowa na zimę i jesień powinna być przede wszystkim ciepła - w chłodne dni najlepiej sprawdzi się ubieranie na tzw. cebulkę. Oczywiście ilość warstw dobieramy na podstawie pogody, temperatury i własnego samopoczucia. Lepiej założyć kilka lżejszych warstw, a podczas aktywności zdjąć te zbędne i schować do plecaka, niż mniej grubszych i narzekać na nadmierną ciepłotę. Spodnią warstwę powinna stanowić koszulka termoaktywna z długim rękawem, a na niej spoczywać bluza lub kurtka rowerowa odpowiednio dopasowana do pory roku i warunków pogodowych. Zarówno bluza, jak i kurtka powinny posiadać stójkę osłaniającą szyję przed chłodem.

BLUZY I KURTKI ROWEROWE

Jako osłonę i zabezpieczenie nóg należy natomiast wybrać spodnie - w zimie dobrze sprawdzą się ocieplane spodnie, które będą dobre na chłodne dni. Natomiast spodnie z dodatkowymi panelami wiatroszczelnymi (w przedniej ich części) doskonale sprawdzą się w zimowe dni – wtedy, kiedy temperatury spadają poniżej + 10 C.

SPODNIE ROWEROWE

OCHRANIACZE NA BUTY ROWEROWE

Podczas jazdy w zimie warto również korzystać z rękawiczek z długimi palcami, które ochronią palce przed odmrożeniem oraz czapki lub kominiarki. Na czas zimy warto także zainwestować w zakup dobrej jakości, dłuższych skarpetek, najlepiej wykonanych z wełny merynosów lub sztucznych włókien.

RĘKAWICZKI ZIMOWE, CZAPKI, CHUSTY oraz SKARPETKI ROWEROWE ZIMOWE


Dodaj komentarz

Pola oznaczone (*) są wymagane Wysyłając pytanie wyrażasz zgodę na przetwarzane twoich danych zgodnie z naszą POLITYKĄ PRYWATNOŚCI.