Filtruj
× Filtry
Filtry
  • Status
  • Marka
  • Asortyment
  • Rozmiar
  • Płeć
  • Kolor
  • Komfort
  • Amortyzacja
Wyczyść Filtruj

RĘKAWICZKI TURYSTYCZNE

Rękawiczki turystyczne są sposobem na zabezpieczenie dłoni podczas realizowania aktywności fizycznej w terenie. Ręce są przecież niezwykle ważne, a ich zranienie może powodować ból i dyskomfort przez kolejne dni wyjazdu. Rękawiczki tego typu są wykorzystywane zarówno podczas wspinaczek, jak i jazdy rowerem. To produkty wykonane z materiałów, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne, a jednocześnie pozwalają na zachowanie pełnej wygody w trakcie użytkowania. Doskonale chronią dłonie, odprowadzają pot i pozwalają na dostosowanie także do pozostałych elementów odzieży noszonej przez miłośników aktywności fizycznej.

RĘKAWICZKI TREKKINGOWE W RÓŻNYCH ROZMIARACH

Trzeba pamiętać o tym, że istnieją różne rozmiary dłoni. Dlatego nasze rękawiczki trekkingowe są dostępne w wielu rozmiarach. Oznacza się je cyfrowo, dlatego dobrym pomysłem jest przymierzenie takich produktów w sklepach stacjonarnych, a dopiero później zamówienie odpowiedniego produktu online. Z tego samego modelu rękawiczek mogą korzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Kluczowe jest jedynie dopasowanie odpowiedniego rozmiaru.

Zanim zdecydujesz się na zakupienie konkretnego egzemplarza, dobrym pomysłem jest zapoznanie się z tabelą rozmiarów. Pozwoli ona na sprawdzenie, jaka wielkość będzie dla Ciebie odpowiednia – bez konieczności mierzenia innych rękawiczek.

RĘKAWICZKI W GÓRY Z NAKŁADKAMI

Oferujemy m.in. rękawiczki trekkingowe, które pozwalają na odsłonięcie palców. To dobre rozwiązanie dla osób chcących zachować sprawność manualną, jednocześnie osłaniając ręce przed ostrymi elementami czy otarciami. W sytuacji, gdy temperatura stanie się niższa, od rękawiczek można odpiąć specjalne nakładki i osłonić nimi palce.

DODATKOWE ELEMENTY W RĘKAWICZKACH W GÓRY

Nasze rękawiczki w góry zostały wyposażone w różnego rodzaju udogodnienia. Mowa tu m.in. o elementach odblaskowych, elastycznych mankietach oraz zapięciach pozwalających na odsłonięcie palców. W naszym asortymencie znajdziesz też modele stworzone specjalnie z myślą o nordic walking, które można łatwo przypiąć do rękojeści kijków. Niektóre warianty są zapinane na rzepy i mają specjalne wzmocnienie w okolicach nadgarstka, zabezpieczające przed jego skręceniem.

WYTRZYMAŁE RĘKAWICZKI DO TURYSTYKI

Rękawiczki w góry męskie i damskie z naszego asortymentu zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów. To tkaniny odporne m.in. na uszkodzenia mechaniczne. Do ich wyprodukowania zastosowano tkaniny odporne na przetarcia, a także przepuszczające powietrze. To produkty wodoodporne, dlatego sprawdzają się świetnie nawet w trakcie aktywności w deszczu. Zastosowana specjalna membrana pozwala na utrzymanie odpowiedniej temperatury wewnątrz rękawiczek. W ten sposób materiał może zatrzymać wiatr i zapobiec wychłodzeniu organizmu. Jednocześnie chroni on przed przegrzaniem – odprowadza parę wodną na zewnątrz materiału, więc dłonie się nie pocą.

Dokładny skład tkaniny wykorzystanej do stworzenia rękawiczek trekkingowych różni się w zależności od wybranego modelu. Często jest to mieszanka poliamidu i poliuretanu. Pozwala ona na odprowadzanie wilgoci i potu, a jednocześnie na zachowanie pewnego chwytu i dobrej przyczepności.

GDZIE SPRAWDZĄ SIĘ RĘKAWICZKI DO TURYSTYKI?

Rękawiczki do turystyki, podobnie jak pozostałe elementy odzieży turystycznej, sprawdzą się doskonale podczas różnych aktywności. To świetny wybór m.in. dla osób regularnie uprawiających nordic walking. Mogą chronić przed przypadkowym otarciem dłoni także podczas jazdy na rowerze. Są nieocenioną pomocą dla tych turystów, którzy wybierają się na wspinaczki górskie. Na wielu szlakach znajdują się m.in. łańcuchy wymagające chwycenia się dłońmi. Rękawiczki pozwalają wówczas na zabezpieczenie skóry przed uszkodzeniem, co mogłoby być problematyczne podczas pokonywania kolejnych odcinków drogi czy podejmowania innych aktywności.

czytaj dalej zwiń