Filtruj
× Filtry
Filtry
 • Status
 • Marka
 • Asortyment
 • Kolor oprawek
 • Soczewki
Wyczyść Filtruj

Okulary polaryzacyjne do biegania – stwórz komfortowe warunki do biegania

Masz dość refleksów odbijających się od wody, asfaltu, śniegu czy karoserii samochodów? Zastanawiasz się jakie okulary do biegania wybrać, aby zachować pełną widoczność – nawet gdy oślepia Cię pełne słońce? W naszej ofercie zgromadziliśmy okulary polaryzacyjne marek znanych ze stosowania innowacji w zakresie ochrony oczu, takich jak Rogelli, Cairn, Alpina, Rockbros oraz Arctica. 

Teraz możesz do woli wybierać spośród różnych modeli oraz sprawdzać, które najlepiej spełniają swoje funkcje, nie zsuwają się podczas aktywności fizycznej, a jednocześnie zapewniają największą ochronę przed refleksami słońca. Tak znajdziesz idealny produkt na każdy trening oraz wszystkie zawody i wywołasz prawdziwą furorę wśród pozostałych biegaczy!

Dlaczego okulary polaryzacyjne do biegania to dobry wybór?

Rowerzyści, biegacze i inni sportowcy twierdzą zgodnie, że optymalnym wyborem na trening w słoneczny dzień są właśnie okulary polaryzacyjne. Opinie na temat tych akcesoriów do biegania są pozytywne, ze względu na to, że:

 • pozwalają zachować żywe kolory podczas użytkowania;
 • dają przejrzysty obraz – pozbawiony mgły i jaskrawości;
 • intensyfikują kontrast widzenia nawet w bardzo jasnym świetle.

Dlatego kupując odzież do biegania, warto zainwestować również w okulary polaryzacyjne Arctica lub innych marek dostępnych w sklepie Mike Sport. W ten sposób stworzysz zestaw, który zapewni Ci dobre warunki do ćwiczeń – bez dyskomfortu, rozpraszaczy i innych przeszkód.

Jakie są zalety okularów sportowych z polaryzacją dla biegaczy?

Nieprzezroczyste, zazwyczaj kolorowe soczewki, w których można przejrzeć się niczym w lustrze – okulary polaryzacyjne bardzo łatwo rozpoznać i trudno pomylić z innymi. To zasługa specjalnego filtra, czyli dodatkowej warstwy, która została umieszczona na zewnętrznej części soczewki. Jej głównym zadaniem jest eliminowanie refleksów, które powstają przez odbijanie się promieni od płaskich powierzchni np. asfaltu.

Zastanawiasz się, czy jest to potrzebne biegaczowi? Zdecydowanie tak. Polaryzacja:

 • zmniejsza ryzyko oślepienia przez odbijające się promienie, co ma znaczenie, jeśli biegasz np. przy ulicy czy jeziorze,
 • redukuje zmęczenie oczu, więc po treningu możesz spokojnie pracować np. przy komputerze;
 • zapewnia optymalne warunki widzenia – to wpływa na Twoje bezpieczeństwo podczas biegania.

Trudno wyobrazić sobie dobry trening w słoneczny dzień bez tych okularów!

Kiedy okulary sportowe polaryzacyjne do biegania są niezbędne?

W naszym sklepie, oprócz modeli polaryzacyjnych, dostępne są także modele fotochromowe. Zatem które warto wybrać?

Okulary z polaryzacją to doskonały wybór, jeśli zamierzasz biegać w bardzo trudnych warunkach, np. po górach. Wtedy bardzo ważne jest, żeby ograniczona widoczność nie utrudniła nam pokonywania trasy. Bieganie nie jest jedyną dziedziną sportową, w którejsprawdzą się okulary sportowe polaryzacyjne do biegania.

Sięgnij po nie, jeśli np.:

 • chcesz wziąć udział w triathlonie, gdzie trzeba wykazać się wieloma różnymi umiejętnościami – podczas zawodów utrzymanie szerokiego pola widzenia jest niezwykle istotne;
 • jeździsz na rowerze, zwłaszcza tzw. szosówce – w trakcie szybkiej jazdy po drodze nie ma nic ważniejszego niż pełne skupienie i dobra widoczność.

Okulary sportowe z polaryzacją dla biegaczy sprawdzą się także dla wędkarzy. Wypatrzenie ryby bez słońca odbijającego się w tafli wody będzie o wiele łatwiejsze. Z kolei fotochromy sprawdzą się, kiedy będziesz biegać np. po górach, gdzie warunki pogodowe szybko i często się zmieniają.

Szeroki wybór stylowych i funkcjonalnych okularów polaryzacyjnych dla biegaczy już na Ciebie czeka

Nasze okulary polaryzacyjne do biegania występują w wielu różnych kształtach, rozmiarach i kolorach. Możesz więc wybrać model, który będzie najlepiej pasował do Twojej twarzy, a także idealnie uzupełni sportowy outfit – dzięki temu będziesz zadawać szyku wśród pozostałych biegaczy. To świetny sposób na to, żeby np. nawiązać nowe znajomości, a także dodać sobie nieco pewności siebie.

Odkryj moc polaryzacji i biegaj, zachowując pełne pole widzenia przez cały czas. Zapoznaj się szczegółowo z naszą ofertą i przekonaj się, że okulary polaryzacyjne to coś, czego Ci brakuje.

czytaj dalej zwiń