Filtruj
× Filtry
Filtry
  • Status
Wyczyść Filtruj

Niestety nie znaleźliśmy produktów które szukasz. ×

Sprawdź kategorie w sklepie:

Okulary fotochromy do biegania – zyskaj pełną widoczność podczas treningu

Widok słońca za oknem zawsze zachęca do aktywności na zewnątrz. Ciepłe promienie przyjemnie ogrzewają ciało, a do tego dodają energii! Jednak problem pojawia się wtedy, gdy Twoja ulubiona trasa do biegania jest mocno wyeksponowana na promienie słoneczne – słońce razi i utrudnia spokojne bieganie. Uprawianie tego sportu z przymrużonymi oczami nie jest ani przyjemne, ani tym bardziej bezpieczne. Z tego powodu przygotowaliśmy w naszym sklepie szeroką ofertę klasycznych okularów do biegania, jak również innowacyjnych fotochromów z poliwęglanu lub tworzywa sztucznego. Na czym polega ich fenomen? Najprościej mówiąc, ten gadżet nie tylko chroni oczy, ale także poprzez zmianę koloru sam dopasowuje się do panujących warunków atmosferycznych. Fotochromy mają dobre opinie wśród kolarzy trenujących zawodowo oraz amatorsko, a także biegaczy.

Dlaczego warto mieć okulary fotochromowe do biegania?

Kupującakcesoria do biegania, nie zapomnij o dobrych okularach. Dla sportowca nie jest ważna tylko odzież do biegania, ale także fotochromy, czyli okulary rowerowe z soczewkami, które dopasowują się do intensywności nasłonecznienia, czyli przyciemniają się, gdy jest bardzo jasno, lub rozjaśniają, gdy jest ciemno.

Zatem okularów fotochromowych do biegania możesz używać zarówno w słoneczne, jak i pochmurne dni, w lesie i na łące – czyli przez cały rok! Świetnie sprawdzą się zwłaszcza w górach, gdzie nieustannie zmienia się poziom nasłonecznienia.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze fotochromów dla biegaczy?

Okulary to dla wielu osób element stylizacji. Dlatego zazwyczaj najpierw zwraca się uwagę na ich design. To ważne, żeby dobrze prezentować się wśród innych biegaczy, jednak nie jest to najważniejsze. Kiedy wybierasz dobre okulary fotochromowe do biegania, sprawdź, czy:

  • pochłaniają do 100% promieniowania UV – tak zapewnisz swoim oczom odpowiednią osłonę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, które mogą doprowadzić do rozwoju chorób, jak i szybszego starzenia się narządu wzroku;
  • oprawki dobrze „trzymają się” głowy i nie spadają podczas potrząsania nią, czy schylania się – nie możesz pozwolić, żeby okulary rozpraszały Cię podczas treningu, a zwłaszcza w trakcie zawodów!

Doskonale wiemy, że wybór okularów fotochromowych do biegania to nie lada wyzwanie. Aby Ci to ułatwić, przeanalizowaliśmy dostępne modele od najpopularniejszych producentów np. Tifosi, Alpina, Rogelli, Force czy Cairn i wybraliśmy wyłącznie te najlepsze. Dzięki temu możesz mieć pewność, że wszystkie nasze okulary spełniają swoją funkcję.

Z jakich materiałów są wykonane fotochromy dla biegaczy? 

Okulary to jeden z elementów wyposażenia każdego sportowca, który niszczy się najszybciej. Wystarczy chwila nieuwagi, aby podczas biegu gadżet zsunął się z nosa. Niektórym zdarza się także go upuścić lub na nim usiąść. Dlatego nasze fotochromy do biegania:

  • mają oprawki wykonane z grilamidu TR90 – bardzo elastycznego materiału (mało podatnego na uszkodzenia) lub nylonu homopoliamidowego, który łatwo się wygina, a przy tym nie pęka;
  • są wyposażone w soczewki z wysokiej klasy poliwęglanu – są lekkie, mało podatne na zarysowania czy uszkodzenia, a przy tym odporne na działanie czynników zewnętrznych takich jak mróz czy promieniowanie słoneczne.

Zadbaliśmy także, aby nauszniki w fotochromach dla biegaczy były pokryte miękkim i przyjemnym w dotyku materiałem. Dzięki temu nie wrzynają się w skórę podczas biegania i zapewniają pełny komfort.

Wybierz okulary sportowe fotochromowe do biegania – postaw na wygodę i szerokie pole widzenia w każdych warunkach

Koniec z oślepiającymi promieniami słońca oraz nieprzyjemnymi muszkami i innymi owadami wlatującymi do oczu. Nasze okulary fotochromowe do biegania z szerokimi soczewkami zapewnią Ci doskonałą ochronę przed różnymi czynnikami zewnętrznymi. Biegając w nich, będziesz widzieć lepiej i więcej, co z pewnością przełoży się na Twoją efektywność podczas treningu oraz sukcesy osiągane na zawodach. 

Nie zwlekaj! Kup okulary fotochromowe dla biegaczy i zapewnij sobie jak najlepsze warunki do trenowania. Wystarczy jeden bieg, aby przekonać się o zaletach tego produktu!

czytaj dalej zwiń