Filtruj
× Filtry
Filtry
  • Status
  • Marka
  • Asortyment
  • Rozmiar
  • Płeć
  • Kolor
  • Grupa wiekowa
Wyczyść Filtruj

Ochraniacze na łokcie – zadbaj o swoje bezpieczeństwo podczas upadku

Upadek z roweru może przydarzyć się nawet najlepszym i najbardziej ostrożnym miłośnikom jednośladów. W wielu przypadkach dochodzi do niego nie z naszej winy. Niezależnie od przyczyny, nie jest to przyjemna sytuacja. Na szczęście osoby, które chcą zadbać o swoje bezpieczeństwo, mają sporo możliwości zabezpieczenia mniej i bardziej newralgicznych punktów ciała. Do szczególnie wrażliwych miejsc zaliczane są łokcie. Wynika to z faktu, iż za ich pomocą najczęściej amortyzujemy wstrząsy – jeśli dojdzie do upadku. Ochraniacze na łokcie są w stanie zabezpieczyć stawy w razie wywrotki, zwłaszcza gdy upadniemy na bok. Co za tym idzie, jest to jeden z najbardziej praktycznych elementów ochronnych, zwłaszcza że większość osób trzyma kierownicę aż do samego końca, nawet jeśli sytuacja nieuchronnie prowadzi do kraksy.

Czym wyróżniają się ochraniacze rowerowe na łokcie z naszej oferty?

Aby użytkowanie ochraniaczy było komfortowe, a jednocześnie mogły one w 100% spełniać swoje funkcje, konieczny jest dobór odpowiedniego rozmiaru. Jeśli wybierzemy zbyt mały, jazda będzie uciążliwa, bowiem akcesorium ograniczy swobodę ruchów, powodując nieprzyjemny ucisk. To z kolei zmniejsza przyjemność płynącą z jazdy oraz skutkuje szybszym zmęczeniem rąk. Jeśli z kolei wybierzemy zbyt duży model, ochraniacze rowerowe na łokcie nie będą utrzymywać się na swoim miejscu. W takiej sytuacji, jeśli dojdzie do upadku, nie zapewnią nam bezpieczeństwa. Modele dostępne w naszej ofercie posiadają wygodne zapięcie na rzepy, dzięki czemu można z łatwością dopasować je do swojego ciała oraz noszonych warstw. To zatem doskonały wybór na każdą porę roku. Mocne rzepy sprawiają, że całość trzyma się stabilnie i bardzo dobrze dopasowuje do ciała.

Dodatkowe właściwości

Użytkownicy mogą liczyć na łatwość ich zakładania i zdejmowania. Ochraniacze łokci mają postać wsuwanych rękawów, dzięki czemu prezentują się bardzo estetycznie i świetnie komponują się z praktycznie każdym strojem. Część modeli została wyposażona w zewnętrzny materiał wykonany z nylonu, posiadający dodatkowo właściwości antyabrazyjne. Wentylowana tylna siatka gwarantuje bardzo dobre chłodzenie, dzięki czemu ochraniacze mogą być wykorzystywane nawet podczas upalnych letnich dni. Proponujemy także wersje wyróżniające się antypoślizgową konstrukcją oraz skorupą odporną na ścieranie. Aby jeszcze bardziej poprawić wytrzymałość, niektóre ochraniacze posiadają wzmocnione osłony, formowane wtryskowo. Oferowane modele poradzą sobie nawet z wieloma uderzeniami – bez ryzyka pęknięcia.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat ochraniaczy?

Oferowane przez nas akcesoria zostały wykonane z przyjemnego w dotyku materiału, który jest przewiewny i elastyczny. Dzięki temu rowerzyści mogą liczyć na wysoki komfort użytkowania. Na uwagę zasługuje ponadto ergonomiczna konstrukcja, co przekłada się na pełną swobodę ruchów i bardzo dobre dopasowanie. Aby ochraniacz na łokieć stabilnie trzymał się na swoim miejscu, część modeli została dodatkowo wyposażona w silikonowe paski. Akcesoria zapewniają ochronę przed uderzeniami 1 lub 2 poziomu. To jednocześnie wyjątkowo uniwersalne gadżety, które dzięki swojej lekkości i wytrzymałości znakomicie sprawdzą się podczas wielu aktywności o mniejszej i większej intensywności. Ich skuteczna ochrona wynika ze strategicznego rozmieszczenia pianki ochronnej, wyposażonej w otwory wentylacyjne.

Co jeszcze można znaleźć w naszym asortymencie?

Zapewniamy szeroki wybór ochraniaczy wyróżniających się bardzo dobrym stosunkiem wagi do poziomu ochrony. Dzięki temu można je mieć na sobie przez cały czas, nawet podczas przerwy w trakcie jazdy. Oprócz modeli przeznaczonych dla dorosłych dostępne są także akcesoria stworzone z myślą o dzieciach, które często podróżują z rodzicami. Wyróżniają się one podobnymi właściwościami jak wersje dla kobiet i mężczyzn. Oprócz jazdy na rowerze można wykorzystać je również w trakcie innych aktywności wymagających ochrony stawu łokciowego, takich jak rolki, narty, snowboard czy enduro. Zapraszamy ponadto do zapoznania się z szerokim wyborem ochraniaczy na kolana i golenie.

czytaj dalej zwiń