Filtruj
× Filtry
Filtry
  • Status
  • Marka
  • Asortyment
  • Rozmiar
  • Grupa wiekowa
Wyczyść Filtruj

Nakolanniki rowerowe – dlaczego warto w nie zainwestować?

Chcąc cieszyć się dobrą zabawą na ulubionych trasach, a jednocześnie zadbać o własne bezpieczeństwo, w naszym wyposażeniu powinny znaleźć się ochraniacze rowerowe na kolana. Te stosunkowo niewielkie gadżety zapewnią nam także większy komfort w trakcie poruszania się i pozwolą poczuć się pewnie w wielu trudnych sytuacjach. W naszej ofercie można znaleźć szeroki wybór modeli, dzięki czemu każdy miłośnik jednośladów może znaleźć akcesorium, które najbardziej odpowiada jego potrzebom oraz stylowi jazdy. Kolana stanowią jeden z najbardziej newralgicznych punktów ciała. Z tego względu są szczególnie narażone na urazy w razie upadku. Gdy zaczynamy jeździć po nieco bardziej wymagającym terenie, lekkie i elastyczne nakolanniki powinny stanowić nasz pierwszy zakup. Warto pamiętać o tym, że kontuzja kolana, ze względu na wrażliwość stawu, może oznaczać nawet wielotygodniową przerwę.

Czym wyróżniają się ochraniacze na kolana z naszej oferty?

Oferowane przez nas akcesoria są szczególnie polecane wszystkim miłośnikom downhillu, freeride'u i enduro. Jeśli jednak preferujemy ścieżki trailowe, na których chcemy rozwijać większe prędkości, również warto rozważyć zakup ochraniaczy. Nakolanniki rowerowe dostępne w naszym sklepie wyróżniają się wysoką jakością wykonania i wytrzymałością. Zostały przetestowane pod kątem uderzeń z maksymalną ochroną 1 lub 2 poziomu. W asortymencie można bez problemu znaleźć lekkie modele, które jednocześnie są trwałe i zapewniają pełną swobodę ruchów. Użytkownicy mogą też liczyć na bardzo wysoki komfort jazdy, co wynika z dobrej przepuszczalności powietrza. Zewnętrzna warstwa jest wentylowana, podobnie jak pianka ochronna, która została umieszczona w strategicznych miejscach. Dodatkowym atutem jest odporność na ścieranie.

Zadbaj o swoją wygodę podczas podróży

Ogromną zaletą oferowanych przez nas produktów jest łatwość ich zakładania i zdejmowania. Część ochraniaczy jest wsuwana, inne posiadają dodatkowe zapięcia na uda i łydki w formie rzepów z zatrzaskiem zabezpieczającym. Aby wyeliminować ryzyko poślizgu, ochraniacze na kolana na rower są wyposażone w elastyczną taśmę silikonową, która zapobiega ześlizgiwaniu się. Sam materiał również wyróżnia się elastycznością, co pozwala na utrzymanie kompresji w trakcie pedałowania. Niektóre modele posiadają wzmocnienia w postaci plastikowej osłony, która została uformowana wtryskowo. Dodatkową zaletą jest niska waga ochraniaczy, dzięki czemu w żaden sposób nie utrudniają one jazdy.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat ochraniaczy rowerowych?

Rowerzyści, którzy przywiązują dużą wagę do stylizacji, z pewnością docenią fakt, iż oferowane przez nas akcesoria wyróżniają się eleganckim wyglądem, a czarna kolorystyka sprawia, że można bez problemu dopasować je do każdego stroju. Możliwość regulacji to gwarancja bezpieczeństwa i perfekcyjnego dopasowania. Wsuwane ochraniacze na kolana są polecane miłośnikom lekkiej jazdy w niezbyt wymagającym terenie. Zapewniamy też spory wybór wersji zaprojektowanych z myślą o enduro/all mountain. Ponadto zapraszamy do zapoznania się z asortymentem ochraniaczy na łokcie, które obok kolan stanowią najbardziej newralgiczne punkty na ciele.

czytaj dalej zwiń