Filtruj
× Filtry
Filtry
  • Status
  • Marka
  • Asortyment
  • Rozmiar
  • Grupa wiekowa
Wyczyść Filtruj

Ochraniacz na korpus – dlaczego warto w niego zainwestować?

Osoby, które preferują nieco ostrzejszy styl jazdy oraz wszyscy, którym zależy na testowaniu własnych możliwości i ograniczeń, powinni jednocześnie pamiętać o zapewnieniu sobie odpowiedniej ochrony. Zarówno miłośnicy kolarstwa górskiego, BMX-ów, dirt, enduro, jak i downhill mogą zainwestować w jakościowe ochraniacze na korpus, które skutecznie zabezpieczą górne partie ciała. Ich zadaniem jest ochrona pleców, klatki piersiowej, ramion oraz barków przed uderzeniami. Warto pamiętać, że w trakcie ostrych zjazdów rowerzyści rozwijają naprawdę zawrotne prędkości. Z tego względu zbroje rowerowe są nieco zbliżone swoim wyglądem oraz funkcjonalnością do wersji wykorzystywanych przez motocyklistów. W praktyce jest to pewien rodzaj kurtki, która została zbudowana ze specjalnych paneli chroniących najważniejsze narządy oraz punkty ciała.

Czym wyróżniają się zbroje dostępne w naszej ofercie?

W sytuacji upadku ochraniacz na korpus absorbuje energię wytwarzaną w trakcie uderzenia. Co więcej, dzięki niemu ciało jest lepiej zabezpieczone przed poważnymi kontuzjami. Oczywiście, aby móc cieszyć się wszystkimi właściwościami zbroi, musi być ona prawidłowo dopasowana do naszych potrzeb. Jedną z kluczowych kwestii jest wybór właściwego rozmiaru. Ochraniacz musi dobrze przylegać do ciała, gdyż tylko wtedy mamy pewność, że wszystkie systemy zadziałają w razie upadku tak, jak trzeba. Z drugiej strony, należy wystrzegać się nadmiernego opinania, gdyż wpłynie to negatywnie na nasz komfort jazdy, a swoboda ruchów zostanie mocno ograniczona. W asortymencie dostępna jest zbroja na rower z krótkim i długim rękawem. Wykorzystanie najnowocześniejszych technologii podczas procesu produkcji sprawiło, że ochraniacze wyróżniają się elastycznością, a jednocześnie skutecznie zabezpieczają przed uderzeniami. W momencie upadku materiał twardnieje, zaś w trakcie jazdy wygina się.

Najwyższy komfort i dobra przepuszczalność powietrza

Ogromną zaletą oferowanych przez nas modeli jest ich przewiewność. Specjalna pianka ułatwia przepływ powietrza. Na wygodę rowerzystów wpływają także rozcięcia pod pachami, wycięcia na łokciach i rozcięcie pod szyją. Osoby, którym zależy na możliwie najniższej wadze, znajdą w naszej ofercie super lekką zbroję, wykonaną z dwóch warstw materiału. Użytkownik może ponadto samodzielnie dopasować stopień ochrony, dzięki możliwości wyciągnięcia wszystkich komponentów, które są narażone na uderzenia. Sama tkanina wyróżnia się właściwościami szybkoschnącymi. Zbroja rowerowa jestprzeznaczona do dyscyplin, w których istnieje większe ryzyko uszkodzenia kręgosłupa oraz innych części ciała – posiada regulowane paski zapinane na rzep, co pozwala na jej idealne dopasowanie.

Dodatkowe informacje na temat ochraniaczy korpusu

Modele dostępne w naszej ofercie są wyposażone w kieszenie. Oprócz tego są kompatybilne z bukłakami lewo lub prawostronnymi. Zbroja MTB posiada system łączenia PADLOCK, dzięki któremu możliwe jest zamocowanie spodenek oraz ochraniaczy na łokcie. To z kolei zapobiega nieprzyjemnemu podnoszeniu się kurtki. Akcesoria z naszego sklepu stanowią najlepszy wybór dla wszystkich osób, które nie chcą iść na kompromisy w kwestii wygody czy bezpieczeństwa. Zapraszamy także do zapoznania się z szeroką ofertą ochraniaczy na kolana, które są częścią ciała szczególnie narażoną na kontuzje.

czytaj dalej zwiń