Filtruj
× Filtry
Filtry
  • Status
Wyczyść Filtruj

Niestety nie znaleźliśmy produktów które szukasz. ×

Sprawdź kategorie w sklepie:

Skarpety kompresyjne do biegania - co to takiego?

Skarpety kompresyjne to element specjalistycznej odzieży dla sportowców, która ma za zadanie poprawić krążenie, zwiększyć moc mięśni łydek i polepszyć metabolizm mięśni. Są one wykonywane z zagęszczającego się materiału, który zapewnia różny stopień nacisku na poszczególne fragmenty łydek, aż do kolana. Uciskając żyły, sprawiają one, że krew przepływa szybciej, co z kolei prowadzi do zwiększenia wydolności serca i maksymalnego natlenienia krwii przy zachowaniu stosunkowo niskiego tętna. Skarpety kompresyjne mają także zoptymalizować transport substancji odżywczych do mięśni i powodować lepsze wchłanianie kwasu mlekowego, dzięki czemu mięśnie szybciej regenerują się po intensywnym wysiłku. 

Jak wybierać skarpety kompresyjne?

Wybierając skarpety kompresyjne, przede wszystkim należy się upewnić, że faktycznie mamy do czynienia z produktem stworzonym z zagęszczającego się materiału, który stosuje odpowiedni nacisk na żyły. Wiele skarpet dla sportowców może mieć wygląd podobny do kompresyjnych, ale jeśli są one wykonane ze zwykłej elastycznej tkaniny, nie możemy spodziewać się, że spełnią nasze oczekiwania. Dlatego najlepiej kupować wyłącznie skarpety od zaufanych producentów, którzy zapewniają optymalny ucisk we wszystkich partiach mięśniowych. Bardzo istotny jest także wybór odpowiedniego rozmiaru skarpet kompresyjnych, bo zbyt luźne nie będą w stanie spełnić swojego zadania. 

Skarpety czy może opaski na łydki dla biegaczy?

Świetną alternatywą dla skarpet kompresyjnych są opaski na łydki dla biegaczy. W ich przypadku materiał opina wyłącznie obszar od kostki do kolana, dlatego mogą być zakładane na zwykłe skarpetki. Jest to o tyle wygodne, że skarpety kompresyjne zwykle są dużo droższe od zwykłych, dlatego zaopatrzenie się w tyle par, by wystarczały przy codziennych treningach, stanowi sporą inwestycję. Opaski nie są narażone na przepocenie w obuwiu, dlatego dla niektórych stanowią bardziej praktyczną opcję. Opaski na łydki dla biegaczy również dostępne są w różnych rozmiarach, dlatego bez problemu można dobrać wielkość do swoich potrzeb. 

Czy skarpety kompresyjne i opaski na łydki dla biegaczy naprawdę działają?

Wiele osób zastanawia się, czy odzież kompresyjna naprawdę działa. Badania i testy pokazują, że opaski lub skarpety kompresyjne, jeśli są odpowiednio dobrane, zwiększają wydolność mięśni, przyspieszają ich regenerację oraz poprawiają ukrwienie. Dzięki nim rzadziej i krócej mamy zakwasy, a tętno podczas treningu staje się spokojniejsze. Nie można jednak zapominać, że wyniki to składowa wielu elementów - systematyczności, dobrze rozplanowanych treningów, odpowiedniej diety czy indywidualnych predyspozycji i stanu zdrowia - by wymienić tylko kilka przykładów. Dlatego skarpety kompresyjne i opaski należy traktować jako element wspomagający efektywność treningów, a nie taki, który miałby sam w sobie zapewnić sukces. 

Zamów skarpety kompresyjne i opaski na łydki już teraz!

W naszym sklepie internetowym znajdziesz szeroki wybór skarpet kompresyjnych i opasek na łydki w różnych rozmiarach i kolorach. Możesz postawić na klasyczną czerń lub wybrać odzież o neonowych barwach, dzięki którym będziesz lepiej widoczny na drodze po zmroku. Tego typu odzież sportowa będzie też nieoceniona podczas ważnych zawodów, kiedy to każda przewaga, jaką możemy osiągnąć nad przeciwnikami, jest na wagę złota. W MikeSport możesz zaopatrzyć się w skarpety i opaski bez konieczności wychodzenia z domu. Zapłać online i wybierz najwygodniejszy dla Ciebie typ dostawy. 

A może chcesz nabyć pełny komplet odzieży sportowej? Sprawdź także dostępne koszulki, kamizelki, kurtki, spodnie czy bieliznę termoaktywną. Stwórz dopasowany zestaw, w którym będziesz czuć się komfortowo podczas każdego treningu. Gwarantujemy wysokiej jakości produkty, dopasowane do potrzeb każdego sportowca - zarówno amatora, jak i profesjonalisty. W razie pytań zachęcamy do kontaktu. Życzymy udanych zakupów.

czytaj dalej zwiń