Filtruj
× Filtry
Filtry
  • Status
  • Marka
  • Asortyment
  • Rozmiar koła
  • Szerokość opony
  • Typ opony rowerowej
Wyczyść Filtruj
Status: bestseller × Wyczyść wszystkie ×

Opony rowerowe – gwarancja bezpieczeństwa i komfortowej jazdy

Dobrej jakości opony do roweru stanowią jeden z głównych elementów wpływających na bezpieczeństwo rowerzysty. Ich zadaniem jest zapewnienie odpowiedniej przyczepności, co przekłada się na mniejsze ryzyko upadku, nawet podczas pokonywania najwęższych zakrętów. Ze względu na fakt, iż opisywane elementy są jedynymi punktami mającymi styczność z podłożem, w dużej mierze wpływają na komfort jazdy. W naszej ofercie można znaleźć różnego rodzaju opony, wielu znanych i renomowanych marek, w tym Mitas, Force, WTB, Vredestein oraz Freedom. Wszystkie z nich wyróżniają się wysoką jakością wykonania oraz wytrzymałością, dzięki czemu zachowują swoje pierwotne właściwości przez długi czas. Opony rowerowe dostępne w asortymencie mogą być z powodzeniem używane zarówno przez profesjonalistów, jak i początkujących miłośników jednośladów.

Jakie opony można znaleźć w naszej ofercie?

Zapewniamy szeroki wybór produktów przeznaczonych do różnych rowerów. Nasza oferta jest dopasowana do potrzeb osób, które preferują jazdę w terenie, na szosie oraz po mieście. W asortymencie dostępna jest zarówno opona rowerowa drutówka, wersje zwijane, trekkingowe, MTB, gravelowe, szosowe i wiele innych. Oprócz bardzo dobrej przyczepności wyróżniają się one również wysoką odpornością na przebicia oraz lekkością. Posiadamy produkty różniące się m.in. szerokością, dzięki czemu można z łatwością dopasować je do swoich potrzeb oraz terenu, po jakim się poruszamy. Szersze opony do roweru górskiego są szczególnie polecane osobom, dla których bardzo ważna jest dobra przyczepność – ze względu na poruszanie się po nierównym podłożu. Miłośnicy szosy mogą z kolei liczyć na szeroki wybór wąskich opon, pozwalających na rozwinięcie dużych prędkości, ze względu na minimalne opory toczenia. Jakie rozmiary kół są dostępne?

Opony rowerowe 26 cali

Rozmiar koła jest tak samo ważny, jak rozmiar ramy, dlatego w trakcie kupowania roweru warto skupić się również na tym parametrze, aby mieć pewność, że dokonaliśmy dobrego wyboru. Rozmiar 26 cali jest polecany zarówno osobom dorosłym, jak i młodzieży o wzroście do 170 cm. Takie koła wyróżniają się mniejszą masą, co przekłada się na bardziej dynamiczną geometrię roweru. To dobry wybór, jeśli są nam potrzebne opony do roweru miejskiego. Mniejszy rozmiar przełoży się na lepszą zwrotność, lekkość jazdy, a także wytrzymałość kół. To świetny wybór dla wszystkich, którzy przepadają za typowo rekreacyjną jazdą po mieście i nie muszą pokonywać każdego dnia wielu kilometrów, aby zdążyć do pracy na czas. Użytkownicy docenią przede wszystkim możliwość bezproblemowego przejeżdżania przez niejednokrotnie ostre krawężniki czy szczeliny torów tramwajowych. 

Jakie są jeszcze zalety opon 26 cali?

Dodatkową korzyścią, jaką zapewniają opony rowerowe 26 cali, jest możliwość łatwiejszego manewrowania pojazdem w trakcie poruszania się po drodze i na parkingach. Niższa waga i rozmiar zaprocentują także podczas wnoszenia jednośladu po schodach do mieszkania lub przewożenia pojazdu w windzie. Oprócz tego nie trzeba wkładać tak dużego wysiłku w samo rozpędzenie pojazdu. Jeśli na dodatek zdecydujemy się na szersze koła, będą one bardziej odporne na uszkodzenia. Warto zaznaczyć, że mniejszy rozmiar kół był niegdyś standardem w rowerach górskich, jednak z czasem został zastąpiony przez rozmiar 29.

Opony rowerowe 27,5 cali

Opisywany rozmiar jest często uważany za złoty środek – z jednej strony łącząc zalety rozmiaru 26, takie jak lekkość, zwrotność i zwinność, zaś z drugiej wyróżniając się lepszą przyczepnością, szybkością i możliwością łatwiejszego pokonywania przeszkód w terenie. To dobry wybór, jeśli są nam potrzebne opony do roweru crossowego, enduro lub trail. Mniejsza średnica okaże się bardzo dobrym wyborem zwłaszcza podczas jazdy po krętej i ciasnej drodze. Taki rozmiar jest polecany osobom o wzroście między 170 a 175 cm. Z drugiej strony, sprawdzi się też w przypadku rowerzystów obdarzonych wzrostem do 185 cm, którzy jeżdżą po trudniejszych szlakach, podjazdach i zjazdach.

Opony rowerowe 28 cali

To jeden z bardziej popularnych rozmiarów, który można znaleźć zarówno w rowerach szosowych, miejskich, jak i trekkingowych. Sprawdzi się m.in. w przypadku osób, które każdego dnia pokonują dość długie trasy, zwłaszcza po prostej i ciągnącej się drodze. Taka opona rowerowa szosowa ułatwi nam rozpędzanie się i nie będzie wymagać użycia zbyt dużej siły, aby utrzymać pożądaną prędkość. Z pewnością docenimy także większą stabilność samej jazdy. Oprócz tego można liczyć na łagodniejsze i płynniejsze pokonywanie wszelkich nierówności na drodze oraz bardziej dynamiczną jazdę.

Opony rowerowe 29 cali

To dobry wybór dla wszystkich osób, które chcą ścigać się w terenie, zwłaszcza na dłuższych odległościach, np. maratonach. Większa średnica sprawia, że rowerzysta łatwiej poradzi sobie z przeszkodami znajdującymi się na trasie, gdyż duże koło szybciej się przez nie przetoczy. Kolejną zaletą jest łagodna i stabilna jazda, a także mniejsze wytracanie prędkości. Bardzo ważną korzyścią jest także doskonała przyczepność, co wynika z większej powierzchni styku z nawierzchnią. Takie modele są polecane również rowerzystom o wyższym wzroście, którzy szukają typowo rekreacyjnego jednośladu.

Oprócz wyżej wymienionych rozmiarów, w naszym asortymencie dostępna jest też opona rowerowa zwijana dla małych miłośników jednośladów. Zapraszamy ponadto do zapoznania się z szeroką ofertą dętek rowerowych, wyróżniających się długą żywotnością i łatwym montażem.

czytaj dalej zwiń