Filtruj
× Filtry
Filtry
  • Status
  • Marka
  • Asortyment
  • Kolor
  • Wodoodporność
  • Pojemność
  • Mocowanie
  • Typ montażu bagażnika rowerowego
Wyczyść Filtruj

Sakwy do bikepackingu

Masz Gravel'a lub rower szosowy, a może wybierasz się na wyprawę swoim rowerem MTB i potrzebujesz zabrać ze sobą kilka niezbędnych rzeczy na kilkudniową wyprawę? Sakwy bikepackingowe to idealne rozwiązanie dla rowerzystów, którzy nie posiadają typowych rowerów trekkingowych z bagażnikami, na które można zapiąć sakwy rowerowe. Sakwy do bikepackingu można szybko zapiąć przy pomocy rzepów pod siodełko rowerowe, do ramy oraz na kierownicę. Są lekkie, po złożeniu zajmują mało miejsca. Spora pojemność pozwala na zabranie sporej liczby rzeczy na kilka dni wyprawy. W ofercie do bikepackingu znajdziemy również specjalne bagażniki rowerowe pasujące do rowerów tzw. fulli, czyli rowerów z tylną amortyzacją.

Torby bikepackingowe

Bikepacking to coraz popularniejszy sposób przewożenia bagażu w trakcie wycieczek rowerowych. Dzięki skorzystaniu z takiej opcji nie musisz zabierać ze sobą wielkiego plecaka i obciążać nim pleców. Torby bikepackingowe są w stanie pomieścić wszystkie najważniejsze rzeczy, których będziesz potrzebować w podróży. Gdy zdecydujesz się na bikepacking, śpiwór niewielkich rozmiarów bez trudu zapakujesz w sakwę wieszaną na kierownicę. Montowane do roweru torby są wytworzone z wodoodpornych materiałów, a niekiedy także z wytrzymałego tworzywa poliwęglanowego.

Rower do bikepackingu

Warto pamiętać, że każdy rower do bikepackingu jest odpowiedni. Choć dłuższe wycieczki rowerowe często kojarzą się z wieloma kilometrami przejechanymi po niezbyt wymagającym terenie, Ty możesz pojechać w miejsce, gdzie nie każdy będzie w stanie dotrzeć. Mając MTB lub crossa, bez wahania zdecyduj się na bikepacking. Sakwy z łatwością przymocujesz pod kierownicę lub siodełko, a także na ramę. Weź ze sobą zapasową dętkę i podstawowe narzędzia – lepiej być przezornym. Najcięższe rzeczy zapakuj do sakwy umocowanej na ramie. Lżejszy, lecz większy objętościowo ekwipunek możesz zaczepić pod siodełko. Dzięki regulowanym paskom zapinanym na rzep stabilnie zamocujesz bagaż do roweru.

czytaj dalej zwiń